Su geçirmez bant
Su Geçirmez Bant Nedir? Nerelerde Kullanılır ?
12 Ekim 2021
Etkili Bant Lekesi Çıkarma Yöntemleri
En Etkili 5 Bant Lekesi Çıkarma Yöntemi ?
20 Kasım 2021
Su geçirmez bant
Su Geçirmez Bant Nedir? Nerelerde Kullanılır ?
12 Ekim 2021
Etkili Bant Lekesi Çıkarma Yöntemleri
En Etkili 5 Bant Lekesi Çıkarma Yöntemi ?
20 Kasım 2021

Sünger Bant Nedir, Nerelerde Kullanılır ?

Sünger Bant Nerelerde Kullanılır

Sünger bant, tek tarafı veya iki tarafı sünger kaplı olan bant türlerine verilen isimdir. Bu bandın en önemli özelliği, dayanıklı bir bant türü olmasıdır. Dayanıklı bir bant türü olduğu için sünger bant, açık alanlarda sıklıkla kullanılan ve kullanım alanı genellikle yapı sektörü olan bir tür banttır. Nem, ısı değişimi ve özellikle paslanma (korozyon) gibi bant yapısını veya kullanıldığı yüzeyleri sağlamlaştıran özellikleri ile sünger bant, günümüzde tadilat – tamirat işlemleri için yapı sektöründe, gemi ve yat imalat ve tamirinde, tabela ve reklam alanında, klima tamiri – klima bakımı gibi işler için ya da tesisatta sık sık kullanılır. Sünger bant türlerinin tam olarak hangi alanlarda ve amaçla kullanıldığını daha iyi anlamak için, sünger bant nedir ve nasıl kullanılır sorularını sizler için detaylı olarak yanıtlamaya özen gösterdik. 

Sünger Bant Nedir?

Sünger Bant Örneği

Sünger yüzeyli bant, günümüzdeki en kalın bant tiplerinden bir tanesidir. Kalınlık değerinin özellikle bant tiplerinde, kalite ile aynı anlama geldiğini burada bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Sünger bant, tek tarafı sünger kaplı bir tür banttır. Bu nedenle de, yapı ve inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılır. Sünger yüzeyli bant, dayanıklıdır ve pek çok açıdan suya dayanıklı bant tipine benzer. Genellikle bu bant tipi, süngerli kısmı yapıştırmak için geçici yüzeyin soyulması sonrasında kullanılır. 

Sünger bant tipleri çeşit çeşit olabilir. Örneğin çift taraflı veya tek taraflı bant tipleri de bulunmaktadır. Bandın en önemli özelliklerinden birisi de toza karşı da dayanıklılık sağlaması ve de direnç göstermesidir. Genellikle bant, kalın bir banttır ve su geçirmez bant tipleri ile aynı kalınlık ve uzunluğa sahip rulolar haline satılmakta olmasına karşın, sünger bant fiyatı diğer türdeki benzer ürünlerden daha yüksektir. 

Sünger Bant Nerelerde Kullanılır?

Sünger Bant Kullanım Yerleri

Kullanım şekli aynı olan bant, yine kalın ve son derece dayanıklı olması nedeniyle yapı sektöründe, tesisat için, iç ve dış mekân izolasyon yüzeylerinin birleştirilmesi veya izolasyonun sağlanması için, yat veya tekne gibi deniz araçlarının tamirat ve bakımında, tabelacılık ve reklam sektöründe yaygın olarak kullanılan malzemelerden bir tanesidir. 

Sünger bant, dayanıklılığı yüksek kaliteli ve son derece kalın bir bant türüdür. Bant fiyatı son derece yüksek olmasına karşın, hemen her alanda farklı türden bantlarla kullanılırlar. Kullanım alanının yüksek fiyatına nazaran yüksek olmasına karşın geniş olması, bant tipinin kalitesini gösterir. Sünger bant, kullanım alanı geniş, dayanıklı ve kaliteli bir bant tipi olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Dilerseniz hotmelt bant kullanım alanları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.