BASKILI BANT

TaşıyıcıBOPP Film
Boyutlar4,5cm X 50mt ~ 1000 mt / 4,8cm X 1000mt ~ 800 mt / 5cm X 50mt ~ 1000 mt
Kalınlık36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ
RenklerRenk + logo
Isı Dayanımı‘-20°C > 80°C
Genel BakışGüçlü PP taşıyıcı
Kullanım AlanlarıKuvvetli yapışma özelliği
 Çevre dostu
 firma imajı
 kurumsal bir görünüm sağlama
  
Satın Altrendyol Hotmelt Banthepsiburada Hotmelt Bantamazon bonabant Hotmelt Bantn11 Hotmelt BantHotmelt Bant

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

bantlar Baskılı Bant
TaşıyıcıRenkTutkalKalınlıkIsı Dayanımı
BOPP FilmŞeffafAkrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C

Toptan Baskılı Bant

Baskılı bant, koli bantlarının özel bir türü olarak bulunmakta olup çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Genel olarak bir bant özelliğine sahip olsa da görünüm itibari ile diğer tüm bantlardan ayrışmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere baskılı yapısından dolayı özellikle marka, amblem ve logo ya da uyarı mesajları barındırabilmektedir.
Günümüzde bantlar farklı amaçlar uğruna kullanılan malzemelerdir. Çoğu durumda yapışkan olmasıyla öne çıksa da gelişen teknoloji ile birlikte temalarında da değişim meydana gelmiştir. Özel tasarımlar ile üretilebilen baskılı bantlar bu aşamada öne çıkacaktır. Özellikle marka bilinirliği sağlaması amacıyla birçok kurum tarafından kullanılmaktadır.
Eğer siz de markanıza özel bant kullanmak istiyorsanız ya da kullandığınız alanda belirli bir mesajı iletmek istiyorsanız baskılı bant için Bonabant firmamızla iletişime geçin. Çeşitli boyutlarda ve renklerde, istediğiniz görüntüdeki yüksek kaliteli bantlara erişin.

 

Baskılı Bant Nedir?

Bandın üzerine isteğe bağlı olarak logo, tasarım ya da marka ismi entegre edilen özel bant türleridir. Koli bandı sınıfında yer alabildiği gibi üretim aşamasındaki farklara göre koli bandından ayrılabilmektedir. Logolu bant ya da şekilli bant olarak da bilinmektedir. Hot melt tutkal (sıvı/akışkan tutkal) teknolojisi ile üretilmektedir. Bu yüzden kuvvetli yapışma özelliğine sahiptir.
Markaya özel üretildiği kadar her marka tarafından kullanılabilecek tasarımlara sahip olabilirler. Örneğin ‘kırılabilir ürün’ ya da ‘cam ürün’ gibi özel bilgiler içerecek şekilde bant üretilebilir. Böylece kullandığı yere göre bu bant ile karşılaşacak kişilere içerik hakkında bilgi verebilir, dikkat çekebilir.

 

Baskılı Bant Özellikleri

Klasik bantlara göre öncelikle akışkan tutkal ile üretilmesinden ötürü kuvvetli bir yapıya sahiptir. Diğer bantlarla kıyaslandığında güçlü birleşimi sağlamaktadır. Bundan dolayı özellikle paketleme, ambalaj gibi noktalarda tercih edilmektedir. Eğer dış etkenlerden korumak amacıyla tercih edecekseniz gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
En önemli özelliği ise daha önce de değinildiği üzere özel bir baskıya sahip olması gösterilir. Baskısı sayesinde her marka kendisine özel bant kullanabilmektedir. Markalar tarafından tercih edilmesi bilinirliğini arttırmak, tasarım oluşturmak ve dikkat çekmek için önem arz eder. Böylece birçok avantajı tasarım özelliğinden dolayı kazanmaktadır.

 

En Çok Kullanılan Baskılı Bant Ölçüleri Nelerdir?

Kullanım yerlerine göre baskılı bant ölçüleri farklı skalalarda olabilmektedir. Sektör içerisinde en çok tercih edilen baskılı bant ölçüleri ise şu şekildedir:

 • 12 mm x 66 metre
 • 19 mm x 66 metre
 • 24 mm x 100 metre
 • 36 mm x 100 metre
 • 45 mm x 100 metre
 • 50 mm x 100 metre
 • 60 mm x 100 metre
 • 75 mm x 100 metre
 •  80 mm x 66 metre
 • 100 mm x 100 metre
 • 45 mm x 800 metre.

Boyutlarını kullanacağınız alana göre belirledikten sonra Bonabant firmamıza iletmeniz yeterli olacaktır. İhtiyacınıza özel olarak size üretim yaparak dilediğiniz sayıda satışa sunmaya devam ediyoruz. Eğer geniş alanlarda kullanacaksanız 100 mm x 100 metre boyutlarını öneriyoruz ancak günlük kullanım için daha çok 50 mm x 100 metre kullanılmaktadır.

 

Baskılı Bant Kullanım Alanları

Bantlar yaygın olarak sayısız sektörde kullanılmaktadır. Sektörler arasında tercih edilmesi günümüzde yüksek yapışkan özelliğine sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Baskılı bant kullanım alanları klasik bantlarda olduğu gibidir. Ancak sahip olduğu baskı özelliğinden dolayı logolu bantlar bazı alanlarda özel olarak tercih edilmektedir.
Baskılı bant kullanım alanlarının başında hizmet veren markalar olmaktadır. Markalar; marka ismi, logo ya da markayı andıran herhangi bir unsuru taşıyan bantları kullanmaktadır. Kullandığı bu bantlar sayesinde kişilerin markalarına dair bilgi edinmesini sağlayacaktır. Marka bilinirliği ve farkındalığı konusunda etkili olan bu bantlar büyük avantaj oluşturmaktadır.
Kargo firmaları ve nakliyat firmaları da sık sık logolu bant kullanmaktadır. Firma isimlerinin olduğu bantlar bu alanda yaygındır ancak tek kullanım yönü bu da değildir. Kırılabilir, cam ürün gibi belirgin özellikleri vurgulamak adına da mesaj içerikli baskılı bantlar tercih edilecektir.
Sonuç olarak; baskılı bant neredeyse tüm şirketler tarafından kullanılabilir. Burada amaç tasarımsal fark yaratmak, mesaj iletmek ve marka bilinirliği sağlamaktır. Bundan dolayı yaygın olarak üretilmekte ve satın alma davranışı gerçekleşmektedir.

 

Baskılı Bant Çeşitleri

Her bantta olduğu gibi baskılı bant çeşitleri de kendi içerisinde ayrılmaktadır. Sektör içerisinde bu isimlendirmelerle adlandırılabilirler fakat genel kullanım şekli baskılı bant olmaktadır. Baskılı ya da logolu bant şeklinde aratarak ihtiyacınız olan bu bantlara erişebilirsiniz. Diğer taraftan baskılı bant çeşitleri ise şöyledir:

 

Marka Baskılı Bant

Temel kullanım amaçlarından birisi marka bilinirliği yaratmak olduğu için marka baskılı bant türleri sektörde yaygındır. Bant üzerinde marka ismi ya da markaya ait bir bilgi olabilmektedir. Bu markalar sembol şeklinde olabilir ya da bir şirket adı olarak bulunabilir. En yaygın kullanım şekillerinden birisi olduğunu da söylemek gerekir.

 

Firma Baskılı Bant

Markadan ziyade kullanıldığı alanda firmayı belirtmek amacıyla tercih edilmektedir. Firmaya ait logo, sembol ya da isim banda göre uyarlanmaktadır. Böylece bant ile karşı karşıya kalan kişiler firmaya ait bilgi edinebilir. Örneğin, kargo firmalarının kutular üzerinde firma isminin bulunduğu bantları kullanması firma baskılı bant sayesindedir.

 

Logo Baskılı Bant

Marka, firmaya ait logo olabildiği gibi özellikle bir mesajı iletmek amacıyla logo baskılı bantlar kullanılabilmektedir. Logolu bant denmesinin temel sebebi de bu türdeki bantların yaygın olmasından kaynaklanmaktadır. Nakliyat, kargo şirketleri ve genel taşımacılık aşamasında kullanılması önerilmektedir.

 

Baskılı Bant Avantajları

Kullanacağınız baskılı bant kendi içerisinde farklı avantajlara sahiptir. Eğer bu bantları kullanacaksanız siz de bahsedeceğimiz avantajlardan yararlanabilirsiniz. Dilerseniz, markanız ve firmanız için güçlendirici etkiye sahip olan bu bantları avantajlarından dolayı tercih edebilirsiniz.

 • Müşterilerinizin Dikkatini Çekersiniz: Logolu bantlar sayesinde müşterilerinizin dikkatini çekebilir, marka isminiz hakkında bilgi verebilirsiniz. Sadece şirketinizden hizmet ya da ürün alan değil, bu banda maruz kalan her bireyin ilgisini çekebilirsiniz.
 • Değerli Hissettirirsiniz: Özel bantların kullanılması, potansiyel ya da var olan müşterilerinizin değerli hissetmesine neden olur. Bu durum müşterilerin kalıcı hale gelmesi üzerinde etkilidir.
 • Marka Bilinirliği Arttırırsınız: Reklam çalışmaları, kampanyalar dışında logo barındıran bu bantlar sayesinde markanızın bilinirliğini arttırırsınız. Böylece farkındalığa bağlı olarak markanız daha fazla kitlelere erişebilir.
 • Dikkat Çeken Mesajları İletebilirsiniz: Marka, logo dışında bant üzerinde yer alacak özel mesajlar ile dikkat çekebilirsiniz. Bu mesajların iletimi sayesinde farklı avantajlara sahip olmanız mümkün olabilir. Değerli hissettirme, dikkat çekme ya da bir uyarıda bulunma gibi avantajların hepsini bir arada taşımanız mümkün olur.

Sık Sorulan Sorular

1Baskılı Koli Bandı Nedir ?

Marka tanıtımı, firma logosu kullanımı, uyarı mesajı etiketleme, paket içindekileri tanımlama, başka ürün veya hizmetin reklamını yapmak için kullanılan bant çeşitidir.

2Logolu Fiyatları Ne Kadar ?

Logo baskılı bant fiyatları, müşterinin isteklerine göre farklılık göstermektedir. İstenilen miktar ve baskının modeline göre değişmektedir.  Bonabant iletişim sayfasından iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

3Baskılı Bant Üreticileri

Baskılı bant üretici firmalarının en büyüğü olan bonabant, ülkemizde ve dünyada bir çok bölgeye üretim yapmaktadır.