Koli Bandı

TaşıyıcıBOPP Film
Boyutlar4,5cm X 50mt ~ 1000 mt / 4,8cm X 1000mt ~ 800 mt / 5cm X 50mt ~ 1000 mt
Kalınlık36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ
RenklerŞeffaf
Isı Dayanımı-20°C > 60°C
Genel BakışGüçlü PP taşıyıcı
Kullanım AlanlarıSert yapışma gücü
 Kolay ve hızlı kullanım
 Kokusuz
 Çevre dostu
 Koli kapatma,Ambalaj kapatma,Naylon ve plastik
Satın Altrendyol Koli Bandıhepsiburada Koli Bandıamazon bonabant Koli Bandın11 Koli BandıKoli Bandı
koli bant
baskılı bant

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

Toptan Koli Bandı

Koli bandı iş, okul, nakliyat gibi alanlarda sık kullanılan bir araçtır. Yapışkan özelliği sayesinde özellikle paketleme aşamasında ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak koli bandını sadece bu alana kısıtlamak hatalı olacaktır. Öyle ki sanattan, eğitime, sanayi ve üretime kadar çeşitli yerlerde koli bandından yardım almak mümkündür.
Üretim aşamasında sahip olduğu özellikler ile koli bantları çeşitli amaçlar uğruna kullanılmaktadır. Genel özellikleri dışında tasarımı neticesinde de değişimlerden bahsedebilmek mümkündür. İhtiyaç duyduğunuz alanın ne olduğu fark etmeksizin eğer koli bandı almak istiyorsanız, Bonabant firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kişisel ve kurumsal alımlarda firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

Koli Bandı Özellikleri

Göze çarpan ilk özelliği selüloz ve benzeri maddelerden üretildiği için yüksek yapıştırma avantajına sahip olmasıdır. Yapışkanlığını selülozdan alan koli bantları boyutlarına bağlı olarak da değişmektedir. Farklı boyutlandırma (uzun ve genişlik açısından) ile çok farklı sektörlerde kullanıma uygun hale gelebilmektedir.
Diğer bantlara kıyasla koli bantları aynı zamanda yüksek dayanıklılık özelliğine sahiptir. Herhangi bir şekilde yırtılma, kopma ya da deforme durumu gözlemlenmez. Bundan dolayı eşya ve diğer ürünlerin paketlenmesi sırasında ilk akla gelen ürünlerden birisidir. Belirli oranlardaki neme ve ısıya dayanıklı olmasıyla işlevsel bir yapısı mevcuttur.
Üretim amaçlarına bağlı olarak elektriği iletmeyen ve statik olarak bulunan elektriği kesen yapısıyla da bu tarz sektörlerde önem arz etmesine neden olur. Bu özelliği neticesinde üretim aşamasında iş güvenliği sağlamak gibi bir özelliği söz konusudur. Elektronik cihazların paketlenmesi adına da bu yüzden tercih ediliyor.
Son olarak rutubet, küf ya da nemli ortamlara uyum sağlamasıyla da dikkat çekmektedir. Özellikle uzun süreli kullanımlar için tercih edilebilir bir yapısı vardır. Kolay kolay bozulmaz ya da bahsi geçen bu olumsuz durumların ürünlerinize temas etmesine engel olur.

 

Koli Bandı Nerede Satılır?

İhtiyaca bağlı olarak kişisel ya da toplu koli bandı alımı gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Var olan koli bantları modelleri satış noktaları bu yüzden oldukça geniş bir skalada sunulmaktadır. Eğer sektöre nazaran kaliteli, dayanıklı ve her alanda kullanılmaya uygun bant arıyorsanız Bonabant firmamızdan sipariş verebilirsiniz.
Standart koli bantları kadar değişik özellikleriyle üretilmiş olan bantlara sitemizden göz atabilirsiniz. Toplu alım imkânı ile kurumsal şirketlere hizmet veren firmamız, kişisel ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurarak yardımcı olmaktadır. Dilerseniz, Bonabant firmamıza ait ürünleri bilinen e-ticaret sitelerinden de sipariş edebilirsiniz.

 

Koli Bandı Modelleri

Koli bandı dendiğinde akla ilk olarak şeffaf yapısıyla dikkat çeken geleneksel bant gelse de farklı modelleri mevcuttur. Her bir model kendi içerisinde değişik özelliklere ve avantajlara sahip olmaktadır. Buradan hareketle kullanım alanına bağlı olarak sipariş verebilir, amacına uygun olarak kullanım imkânına sahip olabilirsiniz. İşte, koli bandı modelleri ve özellikleri hakkında bazı bilgiler.

 

Şeffaf Koli Bandı

Klasik koli bandı türüdür. Şeffaf olmasından dolayı kullanıldığı alanda alttaki zeminin rengini gösterecektir. Özellikle dayanıklı paketleme yapmak adına kullanılabilmektedir. Ancak eğitim ve iş ortamlarında da ihtiyaç duyulabilmektedir. Diğer taraftan araç ya da ev gibi alanlarda boyama yaparken sınır belirlemek, zemin korumak için de tercih edilmektedir.

 

Renkli ve Baskılı Koli Bandı

Tasarımsal farklılığı ile öne çıkan renkli ve baskılı koli bantları da bulunmaktadır. Bu bantların kullanım amaçları görece diğerlerine göre farklıdır. Daha çok sanat, eğlence ve eğitim aşamalarında kendisine yer bulmaktadır. Fakat kullanıldığı alanlar bununla da sınırlı değildir.
Marka bilinirliği sağlamak ve markaya aitliği belirlemek adına da özel tasarımlarla koli bantları oluşturulmaktadır. Özellikle kargo ve iletim sırasında müşterinin dikkatini çekmek, markaya vurgu yapmak adına tercih edilmektedir. Böylece standart bantlara nazaran marka farkındalığı oluşturmak adına da önem taşımaktadır.

 

Güçlendirilmiş Koli Bandı

Adından da anlaşılacağı üzere diğerlerine kıyasla daha güçlü yapısıyla üretilen koli bandıdır. Güçlendirilmiş koli bandı hem yapışkanlığı hem de boyutlandırmasıyla daha güçlüdür. Yüksek kuvvetle tutulması gereken zeminlerde ya da paketleme gibi aşamalarda kullanılabilmektedir. Böylece dışarıdan gelecek olası darbelere, ısıya ya da neme karşı da dayanabilmektedir.

 

Koli Bandı Kullanım Yerleri

Üretilen koli bantları çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Burada sahip olduğu yapışkan özelliği, boyutlandırması ve biraz da yaratıcılık etkili olacaktır. Günümüzde çok yaygın olarak kullanılıyor olması bahsi geçen özelliklerine dayanmaktadır. Genel olarak kullanıldığı yerler şu şekilde açıklanabilir:
Ofis ve iş ortamları,

 • Sanayi ve endüstriyel alanlar,
 • Her türlü üretim aşamaları,
 • Kargo ve nakliyat işlemleri,
 • Genel paketlemeler,
 • Boyama noktaları,
 • Araç ve eşya tamirleri,
 • Eğitim alanları,
 • PVC kaplama gibi uygulama aşamaları,
 • Soğuk zincirler,
 •  Gıda sektörü,
 • Sanat uygulama noktaları.

Göreceğiniz üzere neredeyse her sektörde her yaştan birey rahatlıkla koli bandı kullanabilmektedir. Günümüzde Bonabant olarak yüksek üretim standartlarında ve her firmaya yetecek kadar fazla üretim yapma sebebimiz de bu duruma dayanmaktadır.

 

Koli Bandı Fiyatları

Güncel koli bandı fiyatları hakkında tek bir bilgi, skala vermek mümkün değildir. Çünkü üreten firmalardan, satışa sunulan alana kadar farklı etkenlere bağlı olarak fiyatlandırılmaktadır. Genel olarak koli bandı fiyatları şu etkenlere göre belirlenmektedir:

 • Koli bandı modeli,
 • Üretim maliyeti,
 • Satış yapan firmanın kâr hedefi,
 • Firmanın bilinirliği,
 • Koli bandının kalitesi,
 • Boyutlandırma ve tasarımı,
 •  Güncel fiyatlandırmalar,
 • Satın alınacak bant sayısı.

Sonuç olarak bu huşulara göre hareket eden her firma kendi içerisinde bir fiyat listesi oluşturacaktır.
Bonabant olarak, sadece kaliteli ve kullanıma uygun koli bandına odaklanmıyoruz. Ulaşılabilir olmak ve herkesin bu kaliteden faydalanabilmesi için özel fiyatlandırmalara yönelmekteyiz. Toplu alımlarda indirim imkânları, dönem dönem ücretlerde düşüşler sunmaktayız. Bunlara ek olarak güvenilir ödeme imkânlarımızdan yararlanabileceğinizi de unutmayın.

 

Koli Bandı Uzunlukları

İhtiyaca bağlı olarak koli bandı uzunlukları değişiklik gösterecektir. Buradan hareketle ihtiyaca göre hareket etmek ve sipariş etmek gerekmektedir. En çok tercih edilen uzunluk 100 metre koli bandı şeklinde ortaya çıkmaktadır. Paketleme, nakliyat ve eşya taşıma sektöründe sık sık kullanılmaktadır. Kırılabilir ikazı, tamir bantları, dekoratif ambalajları bu boyutlarda üretilmektedir.
70×100 koli bantları ise görece daha az ihtiyacı olan ve kullanım alanına göre gerekli olduğu durumlarda tercih edilmektedir. Görece da kısa modeller istiyorsanız, 60×100 modellerine göz atabilirsiniz. Dileyenler için 45×800 boyutlarında da koli bantları bulunmaktadır.
Genişlik ve uzunluk dışında 6lı koli bantları ya da 45li koli bantları da mevcuttur. Alışveriş sırasında ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak alacağınız sayıyı belirledikten sonra sipariş edebilirsiniz. Her boyuta uygun modeller ve tasarımlarıyla koli bantları Bonabant sitemizde güncel stoklarla satışa devam ediyor.

 

Koli Bandı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Her alışverişte olduğu gibi koli bandı alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar da mevcuttur. Eğer memnuniyet sahibi olmak istiyorsanız ve kullandığınız alanda uzun süreli kullanım imkânı elde etmek amacındaysanız bu unsurlara dikkat etmelisiniz:

 • Kullanacağınız Alana Göre Karar Verin: Kullanım alanları seçeceğiniz koli bandını doğrudan değiştirecektir. Paketleme, nakliyat ya da cam gibi ürünlere karşı kullanılacak bantlar farklılaşacağından alana bağlı kalarak hareket etmek gerekir.
 • Kullanım Amacınızı Göz Önünde Bulundurun: Koli bandını hangi amaçla kullanacağınıza göre boyutlandırma da değişime gidebilirsiniz. Eğer kuvvetli bir yapıştırma istiyorsanız ve geniş alana sahipseniz en büyük modellere göz atmanız gerekecektir.
 • Üretim Malzemesine Dikkat Edin: Günümüzde doğal selüloz yerine selüloz türevleri kullanılarak üretilen bantlar mevcuttur. Bu hem yapışma özelliğini azaltırken hem de bandın sık sık kopmasına neden olacaktır. Kaliteli malzemeden üretilmiş bantları almaya özen gösterin.
 • Satış Yapan Markanın Yorumlarına Bakın: Satın alacağınız markaya gelen yorumlar size yol gösterecektir. Daha önce alışveriş yapıp memnun kalınmış markaları tercih etmeniz sizin de memnun olma olasılığınızı arttıracaktır.
 • Ücretlere Göz Atın: Koli bandı fiyatları geniş bir skalaya sahiptir. Özellikle toplu alım yapacaksanız bütçenize uygun fiyat teklifi sunacak firmalarla iletişim kurmanız önerilmektedir.
  Sonuç olarak koli bandı farklı sektörlerde değişik amaçlar için kullanılan önemli bir araçtır. Günümüzde milyarlarca kişi tarafından kullanılan bu ürünü doğru kalitede ve modelde almakta oldukça önemlidir. Eğer siz de kişisel ya da kurumsal amaç ile uzun süre kullanabileceğiniz koli bandı almak isterseniz hemen Bonabant firmamızla iletişime geçin. Uygun fiyatlar, güvenilir ödeme ve kısa sürede kargoya teslim ile mutlu bir alışveriş yapın.

Sıkça Sorulan Sorular

11 Koli Bandı Kaç Metre ?

1 Adet koli bandı uzunluğu, koli bandının yoğunluğuna göre değişmektedir. 40 metre ile 100 metre arasında değişmektedir. Genellikle piyasadaki koli bantları 100 metredir. 

2Koli Bandı Kaç cm ?

Koli bandı genişliği, genel olarak 4.5 cm olarak belirlenmiştir.

3Koli Bandı Neyden ve Nasıl Yapılır ?

Koli bantlarının hammaddesi, ağaç yongasından alınır. Elde edilen bitkisel liflere selefon denir. Ardından kimyasal işlemlerden geçerek şeffaf hale gelir.

4Koli Bandı Kaç Mikron ?

Koli bandı mikronu, koli bandının kalınlığına göre değişmekte olup. Genellikle ortalama 0.38 mikron kalınlığa sahiptir diyebiliriz.

5Koli Bandı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Koli bandı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, koli bandını kullanacağınız yüzey diyebiliriz. Kullanacağınız yüzeye göre koli bandı tercih edilmelidir. Ardından koli bandının boyutu önemli bir konudur. Yani kısaca yüzey ve ortam şartları koli bandı seçimini etkiler.

6En İyi Koli Bandı Hangisidir?

En iyi koli bandı Bonabant markasının koli bantlarıdır.