Toptan Koli Bandı

TaşıyıcıBOPP Film
Boyutlar4,5cm X 50mt ~ 1000 mt / 4,8cm X 1000mt ~ 800 mt / 5cm X 50mt ~ 1000 mt
Kalınlık36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ
RenklerŞeffaf
Isı Dayanımı-20°C > 60°C
Genel BakışGüçlü PP taşıyıcı
Kullanım AlanlarıSert yapışma gücü
 Kolay ve hızlı kullanım
 Kokusuz
 Çevre dostu
 Koli kapatma,Ambalaj kapatma,Naylon ve plastik
Satın Altrendyol Koli Bandıhepsiburada Koli Bandıamazon bonabant Koli Bandın11 Koli BandıKoli Bandı
koli bant
baskılı bant

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

Koli Bandı

Koli bandı genellikle kutular içine konulan malzemelerin dökülmesi ve zarar görmemesi amacıyla tercih edilen üründür. Oldukça dayanıklı yapışma özelliği sayesinde karton koliler için kullanılan koli bantları, dayanıklı yapışma özellikleri sayesinde kargo alanında en fazla tercih edilen üründür. İster el ile isterseniz koli bandı makinası kullanarak kolileri bantlama imkanınız bulunmaktadır.

Koli bantlarının genel kullanım alanları ise ambalaj, ekleme, ürünü koruma ya da etiket korumak amacıyla tercih edilir. Koli bandı genel kullanım alanlarının başında ise sürekli paketleme işlemi yapan firmalar tarafından yapılır.

Bu nedenle sürekli koli bandı ihtiyacı olan firmalar için koli bandı toptan alarak daha uygun bir ücrete sahip olabilirler. Bonabant olarak özellikle sürekli ihtiyaç duyulan koli bantları için toplu alımlarda daha uygun fiyat olanaklarını öğrenmek amacıyla firmamızla iletişime geçerek koli bandı fiyatları hakkında detaylı bilgiler alabilir.

Sanayi ve firmaların dışında en aktif kullanım alanları ise evlerdir. Özellikle ev taşıma işlemlerinde kutu içine koyulan malzemelerin korunması amacıyla koli bandı tercih edilir. Koli bantları hem kutunun açılmasını engellerken hem de zarar görmesini engelleyen en önemli üründür. Evlerde ve iş yerlerinde genellikle 100 metre koli bandı tercih edilir.

Bunun nedeni ise uzun süreli kullanımlar için en uygun koli bandı uzunluğudur. Ancak farklı renklerde de koli bantları bulunmaktadır. Beyaz koli bandı genellikle kurumsal firmalar tarafından tercih edilirken siyah koli bandı ise hem firmalar hem de ev alanında aktif olarak kullanılmaktadır.

Koli Bandı Boyutları

Koli bantları farklı uzunluk ve ölçülere sahip olsalar da genellikle 100 metre koli bandı tercih edilir. Bunun yanında 6′ lı koli bandı ve 60*100 koli bandı tercihleri de son zamanlarda artış göstermektedir. 45 mm ölçülere sahip bu koli bantları geniş olmaları sebebiyle kolilerin ağızlarının kapatılması için en ideal ölçülere göre özel olarak üretilmiştir. Ancak kullanım alanına göre farklı boyut ve uzunluklara göre de koli bandı çeşitleri de bulunmaktadır. Bu koli bantları ayrıca koli bandı makinası ya da el ile kullanılabilmektedir. Ancak genellikle kurumsal firmalar hızlı bir şekilde kolileri bantlamak için koli bandı makinası kullanmaktadır.

Kurumsal firmalar genellikle baskılı bant kullanmayı tercih ederler. Bunun nedeni ise kurumsal bant kullanmaları müşteriler üzerinde daha iyi bir izlenim bırakırken aynı zaman da en doğal reklam olarak tercih edilmektedir. Bonabant olarak Türkiye’nin en önemli kurumsal firmalarına baskılı koli bandı üreterek alanında en iyi ve öncü firma olmaya devam ediyor. Normal bant ve baskılı bant arasında fiyat farkı olduğu için firmamızla iletişime geçerek baskılı koli bandı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Birinci sınıf malzemelerden üretilen baskılı koli bandı sayesinde hem kurumsallığınızı en iyi şekilde ifade ederken aynı zaman da seçeceğiniz logo ya da isminize göre en iyi bantların sahibi olabilirsiniz. Bunların yanı sıra renkli koli bandı modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için banobant.com sitesini ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca diğer ürün gruplarımız olan baskılı bant  ürün grubumuzu da inceleyebilirsiniz.

Koli Bandı Üreticileri

Koli bantları güçlü yapışma işlevi ile birlikte yapıştırmak istediğiniz her yüzey için farklı imal edilir. Bu özelliği ile birlikte koli ve paketleme işlevleri başta olmak üzere ürünün tutuculuğunu ve yapışma düzeyini sağlamak açısından bakıldığı zaman farklı statülerde bulunmaktadır. Güvenilir ürün çeşitlilikleri ve nitelikleri ile birlikte her zaman için sizler de koli bandı çeşitlerini gözlemleyebilir ve aradığınız ürünü anında bulabilirsiniz. Koli bandı temel prensipte iki temiz yüzeyi birbirine bağlamak, tutturmak amacı ile üretilmiş olan bantlardır. Yapıştırma işlevi açısından bakıldığı zaman kolaylıkla üretim söz konusu olur. Tek taraflı yapışkan bantlar olarak da farklı bir statüye girer. Koli bandı üreticileri tarafından tek taraflı olarak imal edilmektedir. Türkiye’ de ve dünyada farklı koli bandı çeşitlerini üreten birçok üretici söz konusu olmaktadır. Koli bandı üreticileri nedir ve nasıl bir yol izler diye merak ediyor iseniz sizler de yazımızdan bu alana ilişkin her zaman yararlanabilirsiniz. 

Koli Bandı İmalatı

Koli bandı imalatı, koli bandı üretiminin ham maddelerinin karışımı ile yapılır. Fabrikalarda ya da atölyelerde seri üretim ile hazırlanmaktadır. Böylelikle hem standart ölçülerde hem de özel ölçülerde üretim söz konusu olabilmektedir. Bunun için aynı zamanda koli bandı imalatı hususunda sizler de ihtiyaçlarınızı bu alanda fark edebilirsiniz. Firma bazlı baskılı koli bandı üretimi de gene koli bandı üreticileri tarafından imal edilen ürünler arasında yer alır. Siparişe uygun olarak ya da standart ürün siparişleri için imal edilen ürünleri anında tedarik sağlamak mümkündür. 

Koli Bandı Üretimi Hakkında

Bant üreticileri koli bandı üretiminde tek taraflı olarak imal eder. Tek taraflı yapışkan sıvanarak sağlanan bir sistemi bulunur. Bunalır rulo halinde satışa sunarlar. Böylece hijyenik ve kolay yer kaplayan ürünler olarak pratiklik içermektedir. Uzun yıllardır hayatımızda var olan ve çeşitli paket, ambalaj işlemlerinde, nakliye ya da kargo işlemleri başta olmak üzere koliler çok amaçlı şekilde kullanılmaktadır. Taşımacılık ve paketleme sektöründe ise sıklıkla tercih edilen ürünleridir. Bu nedenle baskılı, baskısız, şeffaf, desenli, ya da renkli, fark etmeksizin kullanım alanına uygun nitelikte tercih edilir. 

Koli Bandı Ham Maddesi Nedir ?

Koli bandı ham maddesi nedir diye merak ediyor olabilirsiniz. Koli bandı ham maddesine bakıldığı zaman kauçuk, reçine ve kağıt hamuru olduğu görülür. Bunların doğallık seviyelerine göre yapışma oranları da farklılık göstermektedir. Kalitesine uygun ekstra kimyasal karışımları ile birlikte ham maddesine göre koli bandı çeşidi oluşmaktadır. Güvenilir markalarında güvenilir ham maddelerden üretilen, insan sağlığına zararı olmayan koli bantları üretildiği bilinmektedir. Bu nedenle markalaşmış ve güvenilir kabul edilen firmalardan alışveriş yapmak doğa için ve insan sağlığı için faydalı olacaktır. 

Koli Bandı Fiyatları

Koli bandı fiyatları ürün çeşitliliğine göre değişiklik göstermektedir. Toptan fiyatlar ya da perakende fiyatlar olmak üzere iki ayrı şekilde fiyat tablosu bulunur. Bu nedene toptan fiyatlar her zaman seri üretim olduğu için fiyat bakımından ekonomik olur. Sayıya uygun olarak fiyatta indirime gider. Bu nedenle de çoğunlukla büyük siparişler girilirken toptan ürün alımına dikkat edilir. Koli bandı fiyatını belirleyen bir başka özellik ise, baskısı ve kalitesidir. Ürünün yapışkan özelliği onun kalitesini gösterir. Kolay kopabilir olması, kolay yapışabilir olması ve aynı zamanda kalıcı yapışkan özelliğinin bulunması önemli bir etmendir. Bu da kaliteli ürün anlamına gelir. Kaliteli ürünlerde, baskılı ya da logolu ürünlerde ya da desenli, renkli ürünlerde fiyat değişkenliği olmaktadır. Sizler de koli bandı siparişi için ürün tedarikçisi ile iletişime geçmeli ve istekleriniz doğrultusunda toptan ya da perakende fiyat bilgisini almalısınız. 

 
 

 

Sıkça Sorulan Sorular

11 Koli Bandı Kaç Metre ?

1 Adet koli bandı uzunluğu, koli bandının yoğunluğuna göre değişmektedir. 40 metre ile 100 metre arasında değişmektedir. Genellikle piyasadaki koli bantları 100 metredir. 

2Koli Bandı Kaç cm ?

Koli bandı genişliği, genel olarak 4.5 cm olarak belirlenmiştir.

3Koli Bandı Neyden ve Nasıl Yapılır ?

Koli bantlarının hammaddesi, ağaç yongasından alınır. Elde edilen bitkisel liflere selefon denir. Ardından kimyasal işlemlerden geçerek şeffaf hale gelir.

4Koli Bandı Kaç Mikron ?

Koli bandı mikronu, koli bandının kalınlığına göre değişmekte olup. Genellikle ortalama 0.38 mikron kalınlığa sahiptir diyebiliriz.

5Koli Bandı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Koli bandı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, koli bandını kullanacağınız yüzey diyebiliriz. Kullanacağınız yüzeye göre koli bandı tercih edilmelidir. Ardından koli bandının boyutu önemli bir konudur. Yani kısaca yüzey ve ortam şartları koli bandı seçimini etkiler.

6En İyi Koli Bandı Hangisidir?

En iyi koli bandı Bonabant markasının koli bantlarıdır.