Akrilik Bant

Taşıyıcı BOPP Film
Boyutlar 4,5cm X 50mt ~ 1000 mt / 4,8cm X 1000mt ~ 800 mt / 5cm X 50mt ~ 1000 mt
Kalınlık 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ
Renkler Sarı / Şeffaf / Turuncu / Taba
Isı Dayanımı -20°C > 80°C
Genel Bakış Güçlü PP taşıyıcı
Kullanım Alanları Hızlı yapışma
  Kuvvetli tutuculuk
  Çevre dostu
  Koli kapatma
  Ambalaj kapatma
Satın Al trendyol Akrilik Banthepsiburada Akrilik Bantamazon bonabant Akrilik Bantn11 Akrilik BantAkrilik Bant

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

bantlar Akrilik Bant
Taşıyıcı Renk Tutkal Kalınlık Isı Dayanımı
BOPP Film Şeffaf Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film   Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film   Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film   Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film   Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
akrilik bant

Akrilik Köpük Bant

Akrilik bantlar teknolojiyle birlikte gelişiyor. Kalite açısından da her geçen gün ilerleme kaydediyor.

Bant üretimi de gelişim gösteren sektörler arasında yerini aldı. Birden farklı malzemenin birbirine tutturulması amacıyla bant üretilmektedir. Akrilik slikonize bant, naylon ve plastik yüzeylerde oldukça fazla tercih edilen koli bantlarından bir tanesidir. Hızlı yapışma ve kuvvetli tutucu özellikleri sayesinde uzun kullanım olanağı sunar. Piyasada birbirinden farklı model ve fiyatlarda sunulan bantlar, plastik ve naylon yüzeylerde en etkili sonucu verirler. Bunun yanı sıra ambalaj ve paketleme işlemlerinde de tercih edilmektedir. Ancak akrilik bant fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir.

Akrilik Köpük bant, içeriğinde tamamen akrilik olması sebebiyle diğerlerinden ayıran en belirgin özelliğidir. Böylelikle diğer bant çeşitlerine göre daha dayanıklı ve daha yüksek verimlilik sağlar. Akrilik köpük bandı hava koşullarına göre yüksek dayanma gücü göstererek dış cephelerde etkin olarak kullanılır. Tam verimlilik alan en etkili bantlar arasında yer alır.

Akrilik Bant Fiyatları ve Özellikleri

Diğer bantlardan ayıran en önemli özellikleri naylon, plastik ve filmli yüzeylerde kullanılarak uzun ömürlü ve tam verimlilik sağlayan bir tür olmasıdır. Ancak Akrilik bant fiyatları diğerlerine göre daha maliyetlidir. Fakat kullanım alanlarının genişliği ve hava şartlarına göre oldukça dayanıklı ve daha fazla verim sağladığı için tercih edilmektedir.

Akrilik bant toptan satın almak isteyenler sitemiz üzerinden ihtiyaç duyduğu bandı seçebilir. Uygun fiyat olanaklarını inceleyerek satın alabilir. Aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir konu olması durumunda iletişim kısmından iletişime geçerek en kısa sürede çözüm ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirler.

Akrilik Bandın en önemli özellikleri

 • Ekleme yapılabilir.

 • Ambalaj kapatmalarında kullanılabilir.

 • Koli ambalajlamalarında tercih edilebilir.

 

Akrilik Yapışkan Bant

Akrilik yapışkan bantlar içinde lif takviyeli ve polietilen akrilik yapışkanı bulunan özel bir madde bulunur. Bunlar genellikle nefes alan bölgelerin montajlama sırasında, ek yerlerinde ya da tamirlerinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca akrilik yapışkanlı bantlar -40 ile +80 derece sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Ancak akrilik yapışkanlı bandı uygulama sırasında ortam sıcaklığının 5 derece ve 40 derece olmasına dikkat edilmelidir. Aksi durumlarda ekstra yapışkanlık özelliğini kaybeder. Akrilik yapışkanlı bandın muhafaza edileceği deponun sıcaklığı ise 5 derece ile 25 derece arasında olması gerekmektedir.

Akrilik Çatı Bant

Akrilik çatı bantları yalıtım ürünleri ile etkili bir kullanım sağlamaktadır. Buhar dengeleyici ve buhar kesici montajlarında, tamirlerde ve ek alanlarda en fazla kullanılan bant türüdür. Akrilik çatı bantları genellikle pencere, boru, çatı ve farklı alanlarda birleştirme işlemlerinde kullanılır. Hasar alınan bölgelerin kapatılması ya da düzeltilmesi amacıyla da akrilik çatı bantları tercih edilmektedir. 

Uygulama Alanları

 • Çatı kirişlerinde 
 • Ahşap uygulama alanlarında 
 • Sıcak Eğimli çatı uygulamalarında 
 • Yüksek yapılar için koruma alanlarında 
 • İç mekan hava geçirmezliği olan bölgelerde
 • Çelik duvar uygulamaları için koruma alanlarında 
 • Açık derzli sistemlerde
 • Metal çatı kaplama uygulamalarında 
 • Havalandırmalı cephe giydirme sistemlerinde

Akrilik çatı bantları baca dipleri ve çatı pencere kenarlarında da oldukça etkilidir. Su yalıtımı sağladığı için bu bölgelerde de aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca dış hava koşullarına karşı da yüksek dayanıklılık göstermektedirler.

Akrilik Koli Bandı 

Akrilik koli bantları oldukça hızlı yapışma özelliği ve uygulanan bölgeye sağladığı tutucu özellikleri ile tercih edilmektedir. Ülkemizde aktif şekilde kullanılan bantlar (akrilik koli bantları) genellikle kargo alanlarında, plastik ve naylon yüzeylerde aktif olarak kullanılmaktadır. Ürünlerin muhafaza edilmesi ve darbelere karşı emilim gösteren özellikleri ile ön plana çıkan akrilik koli bantları dünya genelinde en fazla tercih edilenler arasındadır.

Akrilik bantların en önemli özellikleri uygulanan alana hızlı yapışması ve el ile kolay şekilde koparılması nedeniyle oldukça pratiktir. Paketlemek istediğiniz ürünün bölgelerine uygulayarak el ile kopardığınız durumda yapışkanlık özelliğini gösterecektir. 

Suya Dayanıklı Akrilik Bant

Suya dayanıklı akrilik bantlar oldukça esnek yapıya sahip ve su geçirmez özellikleri ile üretilmiş özel bantlardır. Kullanım alanları ise; araçlar dahil olmak üzere bütün metal, plastik ve ahşap alanların montajlamasında ya da tamirlerinde kullanılır. Ayrıca kullanmadan önce bandın uygulanacağı bölgede herhangi bir yağ ya da toz gibi maddelerin olmaması için temizlenmesi gerekir. Uygulanacak bölgenin temiz olmasıyla birlikte kuru olmasına da dikkat ediniz. Suya dayanıklı akrilik bant uygulamasından sonra 24 saat sonra tam manası ile verimlilik alabilirsiniz. Maksimum seviyede tutucu özellikleri ile ön plana çıkan akrilik suda dayanıklı bantlar silikon materyaller kullanılarak üretilmiştir.  Şeffaf yapıları ile ön plana çıkan suya dayanıklı akrilik bantlar uygulanan bölgede herhangi bir iz bırakmaz. 

Ayrıca kendi logonuz ile bant yaptırmak isterseniz, baskılı bant ürün grubumuzu da inceleyebilirsiniz.

Ek olarak Koli bandı fiyatları mızı da inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1Akrlik Bant Nedir ?

Akrilik yapıştırıcı kullanılarak üretilen bantlara akrilik bant denir.

2Akrlik Köpük Bant Ne İşe Yarar ?

Sökülmesi epey kolaydır ve uygulanan bölgeye  zarar vermez.

3Akrilik Silikon Bant Ne İşe Yarar ?

Akrilik silikon bant, duvar, metal, cam, ahşap, seramik gibi farklı bölgelere, soğuk veya sıcak hava koşullarında, dış ve iç mekanlarda uygulanabilen bant çeşitidir. 

4Akrilik Bant Özellikleri Nelerdir ?

Akrilik bantlar, plastik veya naylon yüzeylerde kullanılırlar. Oldukça hızlı yapışma ve güçlü tutucu özellikleri vardır. Güçlü tutucu özellikleri sayesinde elle koparmak epey zordur.