baskılı bant nedir
Baskılı Bant Kullanım Alanları Nelerdir?
18 Mart 2021
bant-cesitleri
Bant Çeşitleri | Bant Türleri ve Fiyatları
3 Haziran 2021
hotmelt bant nedir

Hotmelt Bant Kullanım Alanları Nelerdir?

Hotmelt bant ülkemizde oldukça farklı alanlarda kullanılan ve el yardımıyla kolay koparılma özelliğine sahip bant çeşididir. Karton, çuval, koli vb. ürünlerin yapıştırılması için kullanılan ve tedarik edilmesi en kolay ve fiyat olarak üretilen ürünün kalitesine göre farklılık gösteren bir banttır. Hotmelt koli bantları, sıcak eriyik tutkal teknolojisinin kullanılarak üretilmesi sonucunda elde edilmektedir.

Hotmelt bantları genellikle 25-100 mm arasında ve kalınlıkları 30-50 mikron, uzunlukları ise 40-100 metreye kadar uzayan çeşitleri bulunmaktadır. Firmalar tarafından son dönemlerde reklam ve kurumsal kimlik anlayışı çerçevesinde kullanılan baskılı bantlar hotmelt bant ile üretilmektedir. 60 derece sıcaklığa kadar dayanabilen bu bantlar kullanımı oldukça kolay ve koparılması da bir o kadar kolaydır.

Uygulanacak yüzeye hafif bir şekilde baskı uygulamanıza bandın yapışmasını sağlayacaktır. Hava koşullarına oldukça etkili olan bant, herhangi bir yüksek ısıya maruz kalmamaları durumunda 4 yıla kadar raf ömrü bulunmaktadır.

Hotmelt bantları, genellikle kartonlar üzerinde kullanılsa da naylon ve plastik ürünlerinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Sitemizde yer alan Hotmelt bantları uygun fiyat olanakları ve toplu şekilde de alımlar yapabilirsiniz. Bu nedenle kullanımı oldukça geniş olan bu bant, üretilen malzemenin kalitesi ve boyutlarına göre farklı fiyatları da bulunmaktadır.

Hotmelt bant fiyatları, üretilen bandın kalitesine ve uzunluğuna göre değişiklikler göstermektedir. Bu nedenle uygun ve daha az kaliteye sahip bantları bulsanız bile, 1. Sınıf üretilen Hotmelt bantların verdiği kalitede verim alamazsınız.

Ayrıca baskılı bantlar içinde kullanılan Hotmelt bantları firmaların daha kurumsal ve ücretsiz reklam olması amacıyla da paketlenen ürünlerde etkili şekilde kullanılmaktadır. Fiyatları da buna göre değişkenlik gösterdiği için kalite, uzunluk ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Toptan Hotmelt Bant Kullanım Alanları

Hotmelt bant kullanım alanları genellikle kartonlar üzerinde olsa da teknolojinin gelişmesiyle birlikte dayanıklılık ve kalite açısından etki göstererek kullanım alanları da oldukça geniş bir alana yayılmış durumdadır. Özellikle kurumsal firmalar tarafından kendi marka isimlerini bant üzerine işleterek hem etkin bir şekilde kurumsallıklarını korurken aynı oranda da reklamını yapmış oluyor. Ülkemizde sıklıkla kargo işlemleri sırasında kolilerin kapatılması için kullanılmaktadır.

İlginizi çekebilir > Koli bandı kullanım alanları nelerdir?

Hotmelt bantlar, sadece kolilerle değil aynı zaman da naylon ve plastiklerin kapatılması içinde kullanılmaya başlanmıştır. Ancak naylon ve plastiklerde kullanılan bant çeşitleri 1. Sınıf yapışma özellikleri ve uzun süreli dayanıklılığa sahip olması nedeniyle satın alırken bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Firmamız tarafından üretilen Hotmelt bantlar, isteğe göre baskılı olarak ya da baskısız olarak satın alabilirsiniz. Uygun fiyat olanaklarımızın yanı sıran toptan satın alımları da gerçekleştirebilirsiniz.

Tamamen 1. Sınıf ürün ve baskılı Hotmelt bantları üreterek müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz. Uzun süreli kullanımlar ve kaliteli ürünler sayesinde alanında öncü firma olmaya devam ediyoruz.

Alternatif olarak Baskılı Bant Kullanım Alanları Nelerdir adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkçe