Streç Film

TaşıyıcıBOPP Film
Boyutlar4,5cm X300mt / 5cm X300mt
Kalınlık17µ / 23µ
RenklerŞeffaf
Isı Dayanımı–30°C > 80°C
Genel BakışEsneklik
Kullanım AlanlarıGüçlü dayanıklılık
 Delinme direnci
 Yapışkanlık
 Ekonomik
 Paketleme,Palet, Eşyaların Korunması
Satın Altrendyol Streçhepsiburada Streçamazon bonabant Streçn11 StreçStreç

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

bantlar Streç
TaşıyıcıRenkTutkalKalınlıkIsı Dayanımı
BOPP FilmŞeffafAkrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C

Streç

Streç film, mutfaktan sanayiye kadar neredeyse hayatımızın her yerinde kullandığımız bir araç haline gelmiştir. Sahip olduğu elastik yapısı ve sarıldığı ürünün şeklini alması dolayısıyla sık sık kullanılmaktadır. Özellikleri bununla sınırlı kalmayan şeffaf film, farklı tasarımlara sahip olarak da üretilmektedir.

Çeşitli yapısıyla dikkat çeken bu ürünler rulo halinde satışa sunulmaktadır. Oldukça elastik yapısı ve esnekliğiyle birlikte ürünlere rahat bir şekilde gerilebilmektedir. Farklı gereçleri sarmaya yarayan bu malzemeler ile kişisel kullanımda mutfaklarınızda ya da sanayi tipi rulolarıyla üretim alanlarında kullanabilirsiniz.

Şeffaf Filmin Özellikleri

Üretime girdiği andan itibaren farklı özellikleri barındıran şeffaf filmler bahsedilecek bu özellikler sayesinde avantajlar sunmaktadır.

Genel itibari ile özellikleri benzer olsa da çeşitlerine bağlı olarak özelliklerinde değişim olacağını belirtmek gerekiyor. Satın alacağınız ürünün türlerine göre özelliklere göz atabilir buna bağlı satın alabilirsiniz. Genel itibari ile şeffaf paketlemenin özellikleri:

 • Esnek bir formu bulunur bu sayede neredeyse her ürün üzerinde kullanılabilir.
 • Dayanıklı yapısıyla kapladığı ürünleri korur ve yırtılmamaya neden olur.
 • Sardığı ürünleri dışarıdan gelen nem ve sıvılara karşı korumaktadır.
 • Hava ile teması tamamen keserek gıdaların uzun ömürlü saklanmasını sağlar.
 • Üretim şekline bağlı olarak +80 ve -40 dereceye kadar ısıya dayanabilmektedir.
 • Kaplama ürünü olarak kullanılabilir, kargo ve nakliyat sektörlerinde koruma amacıyla kullanılır.
 • Ekstra bir malzeme gerekmeksizin ambalaj yapma imkânı sunar.
 • Özel üretim şekillerine göre farklı renklere ve şekillere sahip olabilir. Bu da kullanım alanının genişlemesine neden olur.
 • Kargo ve paketleme esnasında değişik tasarımlarından ötürü markaya özel bir kaplama yapılmasını sağlar.
 • Değişik boyutlarda ve genişlikte bulunarak ihtiyaca göre değerlendirilmesine neden olur.
  Bahsi geçen bu özellikler neticesiyle avantajları kullanıcılara sunmaktadır. Eğer sizin de bu özelliklere sahip dayanıklı ve uzun ömürlü kullanıma uygun şeffaf paketlemeye ihtiyacınız varsa Bonabant firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz boyut ve şekillerdeki bu ürünü firmamızdan sipariş edebilirsiniz.

Streç Filmin Faydaları Nelerdir?

Kullanıldığı alanlarda şeffaf film faydaları gözle görülür bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Zaten bu faydalarından ötürü kullanım sektörlerini arttırdığı görülmektedir. Şeffaf paketleme kullanarak elde edebileceğiniz faydalar şu şekildedir:

Sarıldığı Ürünün Şeklini Alır: Temel özelliğinden ötürü esnek bir yapıya sahiptir. Bu durum kullanıldığı ürünün tamamen şeklini almasına neden olur. Özellikle çok küçük ya da büyük ürünlerin şeklini almasıyla yer kaplamanın önüne geçecektir. Kutulama ve diğer ambalajlama yöntemlerine göre minimal bir hacim oluşturacaktır.

Her Ürüne Uyum Sağlar: Daha önce de değinildiği üzere esnek yapısı, her ürünün şeklini almasına neden olacaktır. Çok geniş bir skalada ürünlere sarılmak üzere üretilir. Çok sivri ya da tamamen keskin ürünler olmadığı müddetçe bu ürünlerle kaplama yapabilirsiniz.

Estetik Görünüm Oluşturur: Genellikle şeffaf bir renge sahiptir. Sahip olduğu bu renk sayesinde estetik bir yapının ortaya çıkmasını sağlar. Altındaki zemin ya da ürünün rengini dışarıya yansıtarak da bu estetikliği kolaylaştırır. Ancak dilerseniz farklı renk ve tasarımlardaki şeffaf filmleri kullanarak estetik yanının güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Gıdaların Bozulmasına Engel Olursunuz: Mutfakta kullanımı yaygın bir şekilde görülmektedir. Yarım kalan gıdaları bozulmaması adına sarabilirsiniz. Bu sayede gıdalarınız hava ve diğer unsurlarla temas etmez, böylelikle uzun bir süre korunabilmektedir.

Kolay Bulunabilir: Sahip olduğu özellikler neticesiyle farklı faydalarından bahsedilebilir. Fakat en önemli durumlardan birisi kolay bulunabilir olmasıdır. Sektörde farklı markalar tarafından üretilen, değişik form ve boyuttaki ürünleri kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Markanıza Özel Ambalajlama Yapabilirsiniz: Marka bilinirliği açısından sadece ürün ve hizmet verilme şekli değil, ambalajlama konusu da önemlidir. Bu ürünleri özel tasarımlar haline getirebilir, markanıza ait bir baskı yaptırabilirsiniz. Bu şekilde markanızın potansiyel müşteriler tarafından da fark edilmesini sağlayabilirsiniz.

Darbeye Karşı Koruma Sağlar: Kaplandığı ürünü sadece hava ve ısıya karşı korumakla kalmaz aynı zamanda darbeleri hafifletme özelliği de bulunur. Üst üste gelecek şekilde kat kat sararsanız darbelerin oluşturacağı olumsuz etkiyi azaltabilirsiniz.

Streç Film Fiyatları

Güncel streç film fiyatları, firmalar arası değişiklik göstermektedir. Ticaretin her alanında olduğu gibi bu aşamada da ürünün ücretleri farklılaşmaktadır. Sahip olduğu kalite, boyutlandırması ve üretim yapan firmaya göre fiyatlar değişecektir. Net fiyat bilgisini öğrenebilmek için firmayla iletişime geçebilirsiniz.
Bonabant olarak sektördeki şeffaf film ücretlerinin farkındayız. Gerek toplu alımlar gerekse tekli alımlarda kolaylık sağlamak adına özenle fiyat politikası belirlemekteyiz. Bütçenize uygun alışveriş yapmak ve güvenilir ödeme seçeneklerini değerlendirmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Streç Film Çeşitleri

Hayat içerisinde genelde tek tip şeffaf film var gibi görünse de aslında çeşitleri birden fazladır. Kullanıldığı alana bağlı olarak farklı türlerine yönelmek gerekecektir. Ancak bu şekilde istendik yönde kullanım elde edebilir ve memnuniyet sağlanabilir. Genel itibari ile üretimini üstlendiğimiz ve sektörde de yer alan şeffaf sargı çeşitleri şu şekildedir:

Palet Streç Film

Palet streç film türü, 5 katlı olması amacıyla üretilen özel bir türdür. Cast film tekniği ile üretilen bu ürünün dayanıklılığı en üst seviyededir. Sivri köşelerde, ambalajlama adına gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Özellikle şişe ambalajlama ve kaplama için satın alınmaktadır. 17 ve 23 mikron şeklinde farklı türevleri mevcuttur.

El Tipi Streç Film

El tipi streç film evlerde, ofislerde yani kişisel kullanım sırasında en çok tercih edilen türdür. El tipi olmasından dolayı boyutlandırması genelde daha düşük olmaktadır. Mutfakta gıdaları korumak ya da diğer ürünleri kaplamak amacıyla satın alınmaktadır. Dayanıklılığı sanayi tipindeki gibi yüksek olmasa da yine yırtılması kolay değildir.

Makine Streç Film

Makineye özel üretilen ve makine ile birlikte kullanım imkânı sağlayan şeffaf filmdir. Polietilen malzemeleri baz alınarak üretilmektedir. Paletli ya da paletsiz olan ürünlerin; ısı, sıvı ya da toza karşı korunması amacıyla kullanılmaktadır. Çoklu ürünlerin bulunduğu alanlarda stoklama ve ürünlerin sevkiyatında zaman tasarrufu oluşturur.

Power Streç Film

Power streç film, adının hakkını vermesi amacıyla özel malzemelerden üretilerek dayanıklı olması sağlanmaktadır. Oktan bazlı olan Dowlex adı verilen malzemelerden elde edilmektedir. +80 ve -40 derecedeki sıcaklığa kadar dayanıklılık gösterir. Yapışkan yapısı vardır bundan dolayı ürünlere sararken ısıya ya da farklı bir araca gerek duyulmaz. 300 metreye kadar olanlar manuel kullanım içindir. 17, 20 ve 23 mikron kalınlığına kadar üretilir.

Sanayi Streç Film

Sanayi için özel üretilen bir şeffaf film türüdür. Ev tipine kıyasla çok daha büyük, boyutlu ve kalın yapıya sahiptir. Mikronlarına bağlı olarak ince yapıları da mevcuttur. Ancak sanayi tipi olarak adlandırılma sebebi boyutlarından ötürüdür. Genişlik ve uzunluk açısından diğer çeşitlere göre farklılaşmaktadır.

Jumbo Streç Film

Jumbo streçlerde üretim aşamasında büyük boyutlandırmalar hedeflenmektedir. Endüstriyel alanlarda kullanılması adına özel bir üretim şekline sahiptir. Paletli ya da paletsiz kullanılabilmesi hedeflenmektedir. Ancak genellikle büyük endüstriyel ürünleri kaplaması adına kendine özel araçlarla kullanılmaktadır. Manuel insan gücüne gerek kalmadan pratik bir şekilde paketleme yapmak bu yüzden mümkündür.

Dilimli Streç Film

Adından da anlaşılacağı üzere bu şeffaf film türünde dilimler mevcuttur. İstenen boyutlarda ve uzunluklarda koparılmaya hazır haldedir. Diğerlerinde olduğu gibi koparılması, kesilmesi zor değildir. Tam tersine özel kesim yerlerinden dolayı pratik şekilde parçasından ayrılabilmektedir.

Streç Film Kullanım Alanları Nelerdir?

Şeffaf sargı kullanılabilmesi için birkaç sektörü kısıtlamak yanlış olacaktır. Çünkü ihtiyaca bağlı olarak yaşamın neredeyse her yerinde kullanılabilmektedir. Genel itibari ile:

 • Evlerde,
 • İş ve ofislerde,
 • Endüstriyel alanlarda,
 • Market gibi ürünün çok olduğu depolama alanlarında,
 • Kargo ve taşımacılık yerlerinde,
 • Nakliyat sektöründe,
 • Gıda sektöründe,
 • Özel ambalajlama aşamalarında kullanılır.

Bunların dışında da ihtiyaca göre şeffaf film kullanımı mümkündür. Oldukça pratik ve faydalı olan bu ürünleri sipariş vermek için Bonabant firmamıza ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz kalınlıkta, boyutta ve baskılarda üretimleri sizler için gerçekleştiriyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

1Streç Fiyatları Ne Kadar ?

Streç fiyatları üretilen ürünün kalitesine, malzemesine göre değişkenlik gösterir. Bonabant Streç sayfası üzerinden fiyatları inceleyebilirsiniz.

2Streç Film Nasıl Yapılır ?

Streç Film şişirme ve döküm olacak şekilde iki türlü yapılır. Şişirme yöntemi daha kalitelidir ve  üretim maliyeti diğer yöntemlere göre daha fazla maliyetlidir. Döküm yöntemi ise daha az maliyetlidir ve şişirmeye göre daha az kalitelidir.

3Gıda Streç Film Kaç Mikron Olmalı ?

Streç film çeşitleri, kullanım amaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat genellikle 17 ile 23 mikron kalınlığında üretilmektedir.

4Streç Film Kaç Mikron ?

Streç filmler 17 ve 23 mikron kalınlığında üretilmektedir.

5Streç Film Kaç cm ?

Streç filmler genellikle 50 cm' e 300 metre olarak piyasada satılmaktadır.  İsteğe ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir.