Streç Film

TaşıyıcıBOPP Film
Boyutlar4,5cm X300mt / 5cm X300mt
Kalınlık17µ / 23µ
RenklerŞeffaf
Isı Dayanımı–30°C > 80°C
Genel BakışEsneklik
Kullanım AlanlarıGüçlü dayanıklılık
 Delinme direnci
 Yapışkanlık
 Ekonomik
 Paketleme,Palet, Eşyaların Korunması
Satın Altrendyol Streçhepsiburada Streçamazon bonabant Streçn11 StreçStreç

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

bantlar Streç
TaşıyıcıRenkTutkalKalınlıkIsı Dayanımı
BOPP FilmŞeffafAkrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
BOPP Film Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C

Streç Film

Streç film, hayatımızı kolaylaştıran en önemli araçlardan bir tanesidir. İlerleyen zamanlarla birlikte streç film alanının kullanım alanı oldukça genişleyerek dünya genelinde oldukça yaygın olarak kullanılan ambalaj çeşitleri arasında yerini almıştır.  

Streç film ürünlerin normal şartlarda -30 ve +80 dereceye kadara koruma sağlayan ambalaj çeşididir. Streç filmin elastik yapısı sayesinde kullanılan ürünü en etkili şekilde sararak ürünlerin bozulmasına karşı en etkili şekilde koruma karşı gösterir. Streç film ürünlerin paketlenmesi için kullanırken aynı zaman da küçük ürünlerinde muhafaza edilmesi için kullanılır. 

Streç Film Fiyatları ve Avantajları Nelerdir ?

Streç film, üretilen kalitenin malzemesine göre farklılıklar gösterse de sitemiz üzerinden streç toptan satın almak isteyenler için uygun fiyat olanakları bulunmaktadır. Aynı zaman da kullanım alanlarına göre streç makinası da bulabilmeniz mümkün. Streç film avantajları ise kullanılan ürünün daha iyi bir şekilde muhafaza edilerek normalden daha uzun süre korunması amaçlanmaktadır. Ayrıca streçleri kesmek için streç film kesici gibi ürünleri de kolaylıkla bulabilir ve ihtiyacınız olan bütün streç ürünlerini temin edebilirsiniz.

Streç sarma makinesi, büyük firmalar tarafından en fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Ayrıca streç makinesi, kullanım kolaylığı ve sunduğu avantajları nedeniyle kullanım alanı oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Toptan streç alımlarında uygun fiyat olanakları sayesinde istediğiniz ürünü kolay bir şekilde tedarik edebilirsiniz.

Streç Film Çeşitleri

Streç filmlerin 7 farklı çeşidi bulunmaktadır. Tamamen kullanım alanlarına göre üretilen streç filmler ihtiyaçların karşılanması amacıyla üretilen ürünlerdir. Streç filmleri inceleyecek olursak;

  1. Palet Streç Film: Paletlerin üstüne dizilmiş olan ürünlerin el ya da otomatik makine ile kullanılarak sarılma işlemidir. 17 mikron 300 metre streç bu alanda tercih edilen streç filmidir.
  2. El Tipi Streç Film: Genellikle evlerde ya da küçük işletmelerde tercih edilen streç filmleridir. 300 metre streç filmler küçük işletmelerde daha fazla tercih edilirken gıda streç film çeşidi de küçük işletmelerin mutfaklarında tercih edilmektedir. 
  3. Makine Streç Film: otomatik makinelerde tercih edilen bu streç çeşidi 23 mikron streç film olarak farklı uzunluklarda kullanılmaktadır. 
  4. Power Streç Film: Oldukça hızlı ve yüksek ön gerdirme makinelerinde tercih edilen bir streç çeşididir.  Genellikle streç film 50×300 olarak tercih edilirken rulo streç metrelerinde değişiklik göstermektedir. İhtiyaca yönelik tercih edildiği için uzunluğunda değişiklikleri görmek mümkündür.
  5. Sanayi Streç Film: Sanayi tipi streç film endüstriyel ürünlerin taşımacılığında kullanılan streç filmlerdir. Kalın streç film olarak bilinen bu strecin kullanım nedeni ise ürünlerin zarar görmeden muhafaza edilmesidir. Ambalaj streç film olarak da isimlendirilse de endüstriyel streç film olarak bilinmektedir.
  6. Jumbo Streç Film: Jumbo streç filmler genellikle 6.000 metrelik bobinler halinde olan streç filmlerdir. 
  7. Dilimli Streç Film: tamamen müşterilerin istekleri doğrultusunda ebatları hazırlanan strenç bant çeşididir. Boyutları müşteriler tarafından belirlendiği için genişlik konusunda oldukça değişken ürünlerdir.

Streç Film Kullanım Alanları

Streç filmler genellikle beyaz eşya sektörü, cam eşya sektörü, mobilya sektörlerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Sanayi tipi streç filmler ise ambalajların sabit bir şekilde durmasını sağlarken gelebilecek darbelere karşı emici görev olması amacıyla da kullanılmaktadır. Taşınma ya da ürün gönderme esnasında koliler içine konulan malzemeler içinse kalın streç filmler tercih edilmektedir. Buna göre her sektör için farklı özelliklerde ve farklı boyutlarsa streç film bulunur ve kullanım alanları ise hayatımızın her alanına yayılmıştır. Beyaz eşya ya da otomobil gibi büyük malzemelerin üretiminin yapıldığı alanlar için özel olarak üretilen kalın streç filmler bulunurken, cam gibi küçük ürünler içinse özel küçük streç filmler kullanılır. Büyük ya da küçük restoran gibi işletmeler içinse ambalaj streç film ya da gıda streç filmler kullanılmaktadır. Gıda sektöründe aktif olarak roll up streç film kullanılır. Bu ürün özellikle gıda ürünlerinin daha uzun süre muhafaza edilmesi amacıyla üretilen üründür. 

Büyük Streç Film Çeşitleri ve Fiyatları

Büyük streç filmler genellikle sanayi, otomotiv ya da beyaz eşya ürünleri için üretilen streç filmlerdir. Kullanım alanlarına göre üretilen streçler bu alanlar için normalden daha kalın streç filmler üretir ve bu da fiyatları normal streçlere göre daha yüksek olmasına neden olur. Sanayi tipi streçlerde olduğu gibi farklı özelliklere sahip büyük streçlerin fiyatları üreten firmaya, uzunluklarına, kalınlıklarına ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Streç filmlerin fiyatlarını etkileyen en önemli etkenlerden bir tanesi de adedi ve metresidir. Daha uygun fiyatlara streç film almak istiyorsanız üretim miktarını üretici firmalara söyleyerek sürümden kazanım elde edebilirsiniz.

Palet Streç Film Nedir?

Palet streç filmler darbelere karşı geliştirilmiş özel streç filmlerdir. Tamamen kokusuz ve tatsız olması nedeniyle kullanılan ürünlerde herhangi bir kokuya ya da tada neden olmaz. Malzemelerin korunmasını ve hava ile etkileşimini kesmek amacıyla üretilen palet streçleri ürünleri sararak kullanabilirsiniz. Oldukça esnek yapılı olmaları nedeniyle ürünlerin şekillerine göre sarılabilmesi mümkündür.  Bu sayede ürünlerin hava ile temasını keserek daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlar.

Palet Streç Film Nerelerde Kullanılır 

Palet streç filmler hayatın hemen her alanında kullanılan ürünlerdir. Ürünlerin korunmasını sağlaması nedeniyle yiyecek ürünlerinin yanı sıra farklı alanlar için üretilen ürün çeşitliliği de bulunmaktadır. Palet streç filmlerin kullanım alanlarının başında sevkiyat, gıda sektörü ve hava ile temasa geçtiği durumlarda zarar görebilecek her alanda kullanılır. Sadece gıda ürünleri değil aynı zaman da:

 • Çiçeklerde
 • Yiyeceklerde
 • Boyaların korumasını sağlamak için
 • Kozmetik ürünlerin bozulmasını önlemek için

Koli bandı imalatı hakkında bilgi almak isterseniz sayfamıza bekleriz.

Sıkça Sorulan Sorular

1Streç Fiyatları Ne Kadar ?

Streç fiyatları üretilen ürünün kalitesine, malzemesine göre değişkenlik gösterir. Bonabant Streç sayfası üzerinden fiyatları inceleyebilirsiniz.

2Streç Film Nasıl Yapılır ?

Streç Film şişirme ve döküm olacak şekilde iki türlü yapılır. Şişirme yöntemi daha kalitelidir ve  üretim maliyeti diğer yöntemlere göre daha fazla maliyetlidir. Döküm yöntemi ise daha az maliyetlidir ve şişirmeye göre daha az kalitelidir.

3Gıda Streç Film Kaç Mikron Olmalı ?

Streç film çeşitleri, kullanım amaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat genellikle 17 ile 23 mikron kalınlığında üretilmektedir.

4Streç Film Kaç Mikron ?

Streç filmler 17 ve 23 mikron kalınlığında üretilmektedir.

5Streç Film Kaç cm ?

Streç filmler genellikle 50 cm' e 300 metre olarak piyasada satılmaktadır.  İsteğe ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir.