Baskılı Koli Bandı Nerelerde Kullanılır ?
Baskılı Bant Kullanım Alanları Nelerdir?
18 Mart 2021
Baskılı Koli Bandı Nerelerde Kullanılır ?
Baskılı Bant Kullanım Alanları Nelerdir?
18 Mart 2021

Akrilik Bant Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu içeriğimizde Akrilik bant kullanım alanları nelerdir bundan bahsetmiş olacağız. Akrilik yapıştırıcı kullanılarak üretilen akrilik bantlar, plastik ve naylon yüzeylerde kullanılmak amacıyla üretilmiş özel bant çeşitleridir. Oldukça hızlı yapışması ve güçlü bir tutucu özellikleri sayesinde büyük avantaj sağlar. Ayrıca hızlı yapışma özelliği olsa da el ile koparmak çok zordur. Ülkemizde birden farklı modele göre üretilen bant kesme makinelerini kullanarak bu bantları da kolay bir şekilde kesebilirsiniz. 

Akrilik bantlar ayrıca plastik ve naylonlarda kullanılabildiği gibi paketleme ve ambalajlama işlemlerinde de etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak genel olarak hotmelt koli bantlarına göre daha yüksek fiyatlara satılmaktadırlar. Akrilik bantları ihtiyaçlara göre almak daha iyi sonuç verecektir. Bunun nedeni ise yapımında özel bileşenler olması nedeniyle stoklama durumlarında kötü kokulara sebep verebilmektedir. Akrilik bantlar baskılı bantlar ile aynı özelliklere sahip değildir. Bu nedenle bu bantların üstüne şirket logosu ya da şirket ismi yazmak isterseniz tercih olarak hotmelt koli bantlarını seçmeniz daha doğru olacaktır. 

Akrilik Bant Kullanım Alanları Nelerdir ?

Akrilik Bant Kullanım Alanları Nelerdir: Son dönemlerde teknolojinin oldukça hızlı bir şekilde gelişim göstermesinin ardından üretim yapan tesislerde de bu gelişim aynı oranda yükselerek daha kaliteli ve daha uygun maliyetli ürünlerin üretilmesi sağlandı.

Sektörlerde yaşanan bu gelişim sayesinde eskisinden daha kaliteli ve daha uygun maliyetli ürünler kısa sürede üretilmeye devam etti. Bu gelişimle birlikte bant üretim tesislerinde de gelişim göstererek teknolojiyle birlikte aynı oranda gelişme ve büyüme sağlayarak daha iyi ürünler üretilmeye başlandı.

Akrilik bant, dayanıklı yapısı ve kolay yapışma özellikleriyle birlikte kullanım alanları da genişlemeye devam etti. Akrilik bant, kullanılan bölgede oldukça verimli sonuçların vermesinin yanı sıra uzun süreli dayanıklılığı sayesinde ön planda durmaya devam ediyor.

Akrilik bantlar, yapıları gereği uygulanana bölgelere göre farklılık gösterse de ihtiyaç duyulan bütün verimliliği en kaliteli şekilde karşılamaktadır. Öyle ki kullanılan bölgede sızıntı ya da kırılma meydana gelmişse akrilik bant sonrasında bu işlemlerin gerçekleşmesi asla mümkün değildir. Kaliteli ve dirençli yapısı sayesinde özellikle su yalıtım alanlarında rahatlıkla kullanılması mümkündür.

Toptan Akrilik Bant Kullanım Alanları

akrilik kullanim alanlari Akrilik Bant Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Metal
  • Karton
  • Cam
  • Duvar
  • Seramik
  • Ahşap
  • Plastik

Toptan akrilik bant kullanım alanları yukarıda liste olarak verilmiştir. Firmamız tarafından üretilen bu bantlar, dayanıklı yapışma özelliği sayesinde uzun süreli kullanım sunmaktadır. Böylelikle uygulanan bölgede etkili yapışma özelliği gösteren Akrilik bant, dayanıklı ve benzersiz bir etki göstererek tekrar sorun yaşamanızın önüne geçecektir.

Akrilik bantlar, hava koşulları, kimyasallar ve suya karşı oldukça dirençli ve dayanıklı ürünlerdir. Bunun sebebi ise üretim sırasında kullanılan formüllerin bütün etkenlere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olmasını amaçlamaktadır. Karşılaşılan problemlere karşı akrilik bant kullanıldığı zaman akrilik bant sonrasında hiçbir şekilde bozulma ya da değişiklikler meydana gelmeyecektir.

Ayrıca akrilik bant uygulanan bölgeye herhangi bir şekilde kimyasal maddenin temas etmesi durumunda bant üzerinde bozulma ya da yıpranma yaşanmayacaktır.

Akrilik bantlar, dayanıklılığı ve kullanım alanlarının geniş olmasının yanı sıra boyutları sebebiyle kolay bir şekilde taşınmakta ve kullanımı oldukça basittir. Akrilik bantların yapısında ise polietilen ve lif takviyelerinin olması sebebiyle en etkili şekilde yapışarak alanla bir bütün oluştururlar.

Akrilik bantlar ülkemizde özellikle bozulan ürünlerin tamirlerinde ya da ek bölgelerin dayanıklı ve sağlam olması nedeniyle kullanılmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi akrilik bant uygulanacak bölgenin en az 5 ve en az 40 derece sıcaklığında olması gerekmektedir.

Ayrıca akrilik bant muhafaza edileceği alanın ise oda sıcaklığının 5 ile 25 derece arasında olmasına dikkat edilmelidir.

Sitemizde yer alan Akrilik bantlar tamamen ihtiyaca yönelik ve üstün dayanıklılıkları sebebiyle uygun fiyat olanaklarıyla üretilmektedir. Sitemiz üzerinden en kaliteli Akrilik bant satın alarak uygun fiyat olanaklarından faydalanırken, kaliteli ve üstün dayanıklılığı sayesinde kullanılacak bölgede hiçbir şekilde sorun yaşamazsınız.

Akrilik Bant Üreticileri

Akrilik bant üreticileri farklı markalar altında üretim gerçekleştirdiği için farklı özelliklere ve farklı dayanıklılıklara göre üretim gerçekleştirmektedir. Üretici firmaların akrilik bantta kullandığı ham maddeler sayesinde kalite ve tutucu özelliklerine göre ayrılmaktadır. Bu da fiyat olarak birbirinde ayrılsa da kalite açısından uzun süreli kullanımlar için tercih edeceğiniz üreticiyi doğru seçmenizin önemini artırmaktadır.