Para Bandı

TaşıyıcıBOPP Film
Boyutlar12cm, 24cm, 36cm / 20mt, 40mt, 50mt, 66mt
Kalınlık36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ
RenklerŞeffaf
Isı Dayanımı-20°C > 60°C
Genel BakışGüçlü Bopp Film
Kullanım AlanlarıSert yapışma gücü
 Kolay ve hızlı kullanım
 Kokusuz
 Çevre dostu
 Koli kapatma,Ambalaj kapatma,Naylon ve plastik
Satın Altrendyol Para Bandıhepsiburada Para Bandıamazon bonabant Para Bandın11 Para BandıPara Bandı

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

Toptan Para Bandı

Para bandı günlük yaşamda en sık kullanılan bant türüdür. Küçük olmasına rağmen işlevselliğinden ötürü neredeyse her evde ve iş ortamında kendisine yer bulmaktadır. Bahsi geçen bu bant türü diğer bantlarda olduğu gibi selülozdan üretilmektedir. Selüloz ve diğer maddelerden dolayı güçlü bir yapıştırma özelliği mevcuttur.
Bandın para bandı olarak adlandırılmasının sebebi başlıca bankalarda ve paranın bulunduğu her alanda banknotları bir arada tutmasıdır. Genelde yapışkan özelliği neticesiyle sarma ve iki alanı birbirine tutturma özelliği hedeflenmektedir. Ancak para bantlarında banknotları bir arada tutma, deste halinde bir araya getirme daha çok tercih edilir.

 

Para Bandı Nedir?

Selüloz ve benzeri maddelerin bir araya getirilerek yapışkanlı tarafının elde edilmesiyle ortaya çıkan araca para bandı denmektedir. Para bantları farklı çeşitlerde yer alarak satışa sunulmaktadır. Temel amacı diğer bantlarda olduğu gibi yapıştırma, sarma, izolasyon ya da bir arada tutmadır. Bu bantları diğerlerinden ayıran elbette bazı özellikler mevcuttur.
Diğer bantlara nazaran çok daha küçük formda yer alırlar. Bundan dolayı ofislerde yer kaplamadan durabilirken çocukların kullanması için kalemliklerine de rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Genel kullanım alanlarının başında bahsi geçen bu iki yer yaygın olarak bulunmaktadır. Hatta ofislerin vazgeçilmez ürünü olarak yer aldıkları söylenebilir.
Günümüzde para bandı denildiğinde akla tek bir form gelse de kendi içerisinde çeşitlerinden bahsedilebilmektedir. Her bir çeşit farklı amaca uygun olması sebebiyle üretilmektedir. Boyutlandırma, tasarım ve üretim şekli buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Siz de amacınıza uygun olan çeşitleri arasında seçim yaparak kararınızı verebilirsiniz.

 

Para Bandı Çeşitleri

Bandın ortaya çıktığı ilk tarihten günümüze değin şekil değiştirdiği, farklı üretime bağlı olarak satışa sunulduğu görülmektedir. Çocuktan yetişkine, evden endüstri alanına kadar uyum sağlayabilmesi temel amaçlardan birisidir. Küçük boyutlandırsa da yapışkan özelliği sayesinde ciddi bir avantaj sağladığı tüm çeşitler için bahsedilebilmektedir.
Genel itibari ile para bandı çeşitleri şu şekilde sınıflandırılabilir:

Çift Taraflı Para Bantları
Adından da anlaşılacağı üzere diğer bantlar ile kıyaslandığında tek yönü değil, iki yönü de yapışkanlıdır. İki farklı zemini birbirine yapıştırmak, ürünleri sabit tutmak amacıyla kullanılmaktadır. Çift yönü sayesinde iki farklı alanda kuvvet oluşturarak sabitlemeyi, bir arada tutmayı sağlayacaktır.

Su Geçirmez Para Bantları
Sıvı ve nemin bulunduğu alanlarda olası kazaları önlemek, bu unsurları dışarıda tutmak için kullanılan bant türüdür. Elektrik akımlarının olduğu tehlikeli noktalarda özellikle tercih edilecektir. Sıvıyı yüzeyinde tutmadığı gibi bandın alt kısmında yer alan bölümüne erişmesini de engelleyecektir.

Silikon Para Bantları
Günlük yaşamda en sık kullanılan para bantları arasında yerini almaktadır. Metal, ahşap, plastik ve cam gibi neredeyse her yüzeyde kullanım imkânı sunmaktadır. Genel kullanım amaçlarından birisi montaj, tamir ve düzenleme olarak bulunur. Kullanıldığı zemine zarar vermediği gibi uzun süreli kullanım imkânını da kendi içerisinde barındırır.

Şeffaf ve Kaydırmaz Para Bantları
Kaydırmaz bantlar, halı gibi çok sık hareket eden ancak sabit durması istenen alanlarda kullanılmaktadır. Bir çerçeveyi duvara asmak için de tercih edilebilmektedir. Şeffaf olabildikleri gibi farklı renklere sahip olması da mümkün. Ancak genel olarak para bantları şeffaf üretildiği için bu tarz kullanımlar adına şeffaf yapıda olanları alabilirsiniz.

 

Para Bandı Özellikleri

Her bandın kendi içerisinde farklı özellikleri bulunmaktadır. Özelliğine bağlı olarak tercih edildiği gibi yine bu durumlara bağlı olarak avantajlar sunacaktır. Özelliklerini üretim aşamasındaki kullanılan malzemelere, yapısına ve tasarımına borçlu olduğunu söylemek mümkündür. Para bandı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kuvvetli bir yapışma gücüne sahip olup neredeyse her yüzeyde kullanılabilir.
 • Küçük yapısından dolayı yer kaplamaz.
 • İş ve ofislerden, evlere, sanayi ve endüstri alanlarına kadar yaygın bir alanda kullanılmaktadır.
 • Tek taraflı yapışma özelliği olabildiği gibi çift taraflı modelleri de mevcuttur.
 • Farklı boyutlarda ve tasarımlarda üretilebilmektedir.
 • Şeffaf para bantları yaygın olduğu gibi özel tasarımlara sahip olabilmektedir.
 • En yaygın satılan bant türüdür.
 • Kırtasiyelerden, marketlere, internete kadar yaygın bir satış alanına sahiptir.
 • Kullanım kolaylığına sahiptir. Küçük yaştaki çocuklar bile rahatça kullanabilir.
 • Esnek yapısı bulunmaktadır ancak el ile koparma zor olacağından bir araç ile kesilmesi önerilir.
 • Sadece yapıştırma değil; izolasyon, sarma ve bir arada tutma gibi özelliklerden dolayı da tercih edilir.

 

Para Bandı Nerelerde Kullanılır?

Para bandı en çok bankalarda, ATM’lerde ya da para sayma işleminin sık yapıldığı mağazalarda kullanılmaktadır. Ortaya çıkma sebebi çoklu para sayma durumlarında banknotları bir araya getirebilmektir. Para banknotlarının destelere ayrılarak bir arada bulunmasına yardımcı olacağından banka gibi yerlerde sık sık kullanılır.
Ofis malzemeleri denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden birisidir. Bu yüzden günümüzde yaygın bir şekilde ofis, iş ortamları ve plazalarda bulunur. Diğer taraftan eğitim adına da önemli araçlardan birisidir. Evrakları bir arada tutmak, etkinlik düzenlemek ya da öğretim sunmak amacıyla para bandı kullanılabilir.
Evlerde en çok bulunan bant türüdür. Montaj, yapıştırma, tasarım ya da tamirat gibi amaçlara uyum sağlaması amacıyla tercih edilebilmektedir. Uygun fiyatlarda satılıyor olmasından ötürü de sık sık alınmaktadır. Son olarak endüstri, sanayi ve diğer tüm yaşam alanlarında temin edilerek kullanıldığı söylenebilir.
Eğer siz de bu alanlardan birisinde yer alıyor ve ihtiyacınızı gidermek adına toplu para bandı almak isterseniz doğru adrestesiniz! Bonabant olarak dilediğiniz boyutlara sahip olacak şekilde bant üretimini destekliyor ve satışa sunuyoruz. Bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

 

Para Bandı Ölçüleri Nedir?

Diğer bant türlerinde farklı kalınlıklar ve boyutlandırmalardan bahsetmek mümkündür. Para bantlarında da ihtiyaca göre değişik üretimler yapılsa da genelde standart bir boyuta özen gösterilmektedir. Çoğu durumda 12mm geçmeyecek şekilde bant enine sahip olduğunu söylemek mümkündür. Uzunluk konusunda ise 10, 33 ve 55 metre gibi değişik modelleri mevcuttur.

 

Para Bandı Fiyatı

Her geçen gün para bandı fiyatları farklılaşmaya devam etmektedir. Güncellenen fiyatlardan dolayı internet üzerinde net bir fiyattan bahsetmek oldukça zordur. Çünkü her geçen gün farklı üretim ve maliyet masrafından ötürü ücretler güncellenecektir. Doğru fiyat bilgisini alabilmek için doğrudan firma ile iletişime geçmek ya da siteye göz atmak daha doğru olacaktır.
Fiziksel olarak da elbette para bandı alabilirsiniz. Fakat toplu alımlar adına internet üzerinden sipariş vermek her zaman daha uygun fiyat ile mümkün olacaktır. Aynı zamanda yüksek kalite ve farklı modellerine de erişimi sağlayabilirsiniz. Bonabant firması olarak yüksek kalite, farklı uzunluklar ve toplu alım fırsatını sunmaya devam ediyoruz. Uygun fiyat politikamızdan yararlanmak istiyorsanız hemen sitemize göz atın.

 

Toptan Para Bandı Üretimi

Ofis, sanayi ve endüstri gibi alanlarda tekli alımlar değil toplu para bandı alımı yapılması gerekir. Böylece ihtiyacın tek bir alışverişte giderilmesi mümkün kılınacaktır. Diğer taraftan uygun fiyat imkânı elde edebilir, kaliteyi tek bir adresten temin edebilirsiniz. Toplu para bandı alımı her firma tarafından sağlanmamakla birlikte kalite noktasında da değişik unsurlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Sektörde yer edinen ve bu alanda profesyonelliğini ortaya koyan Bonabant olarak, kaliteli ve istediğiniz tarzda bantları toplu olarak üretmekteyiz. Başta para bandı olmak üzere tüm bant çeşitlerini toptan almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Böylece tek bir adresten kısa sürede ihtiyacınızı giderebilir yine kısa sürede kullanıma başlayabilirsiniz.

 

Para Bandı Makinası Nedir?

Para bantları daha çok sahip olduğu kalınlık ve yapışkanlık kuvvetinden dolayı kolay koparılamaz. El ile manuel bir şekilde bandı koparmaya çalışmak zaman kaybına neden olur hem de bandın yapısını bozar. Bu durumda özel olarak üretilen para bandı makinası kullanmak daha doğru olacaktır.
Bahsi geçen para bandı makinası oldukça az yer kaplamaktadır. İç haznesine para bandını koyarak bandın uç kısmını kesim bölgesine getirmeniz yeterli olur. Kullanmak istediğiniz sırada bandı ucundan çekerek tırtıklı bölgeye sürtmeniz, bandın kopması için yeterli olur. Böylece oldukça pratik bir şekilde bant kullanabilirsiniz.

 

Para Bandı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Memnuniyet oranı yüksek, ihtiyacınıza uygun para bandı almak isterseniz dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar söz konusudur. Banttan en iyi verimi almak adına alışveriş öncesi şu hususlara dikkat edebilirsiniz:

 • Bant kalınlığı ve boyutları,
 • Sahip olduğu tasarım ve rengi,
 • Üretim aşamasında kullanılan malzemeler ve üretim şekli,
 • Kalite oranı,
 • Daha önce alışveriş yapan müşterilerin memnuniyet oranı,
 • Bandın kullanılacağı alana uyumlu olması,
 • Var olan bant çeşitleri arasından hangisinin doğru olduğu,
 • Bant fiyatları,
 • Toplu ya da tekil alım fırsatı sunulup sunulmadığı,
 • Teslimat süresi.

Tüm bu unsurlara dikkat ederek alışveriş yaparsanız memnun kalma olasılığınız daha çok artacaktır. Yüksek memnuniyet oranı, kaliteli ve kullanışlı bant türleri ve uygun fiyatlandırma politikasıyla Bonabant’ı tercih edin, firma araştırmasıyla vakit kaybetmeyin!

 

Para Bandı Kullanım Alanları

Bantların kullanım alanları gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Çünkü geleneksel kullanım şekli kadar yaratıcılığa bağlı olarak da kendisine yer bulduğunu söylemek mümkündür. Genel itibari ile:

 • Ev ve ofislerde,
 • İş yerlerinin tamamında,
 • Üretim alanlarında,
 • Sanayi ve endüstride,
 • İlaç sanayisinde,
 • Gıda sanayisinde,
 • Kargo ve nakliyat işlemlerinde,
 • Banka ve ATM’lerde,
 • Eğitim kurumlarında,
 • Sanat çalışmalarında para bantları kullanılır.

İhtiyacınız olan para bandı hangisi olursa olsun alışveriş yapmadan önce mutlaka Bonabant’a göz atın. Doğru fiyatlandırma kadar yüksek kalite standartlarını firmamız aracılığıyla elde edin. Hemen firmamıza ulaşarak taleplerinizi dile getirebilirsiniz.