Hotmelt Bant

TaşıyıcıBOPP Film
Boyutlar4,5cm X 50mt ~ 1000 mt / 4,8cm X 1000mt ~ 800 mt / 5cm X 50mt ~ 1000 mt
Kalınlık36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ
RenklerŞeffaf
Isı Dayanımı-20°C > 60°C
Genel BakışGüçlü PP taşıyıcı
Kullanım AlanlarıSert yapışma gücü
 Kolay ve hızlı kullanım
 Kokusuz
 Çevre dostu
 Koli kapatma,Ambalaj kapatma,Naylon ve plastik
Satın Altrendyol Hotmelt Banthepsiburada Hotmelt Bantamazon bonabant Hotmelt Bantn11 Hotmelt BantHotmelt Bant

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

bantlar Hotmelt Bant
Taşıyıcı Renk Tutkal Kalınlık Isı Dayanımı
BOPP Film Şeffaf Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film   Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film   Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film   Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
BOPP Film   Akrilik 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C

Hotmelt Bant Fiyatları

Hotmelt bant türü koli bandı çeşitleri arasında yer alan ve sahip olduğu özellikleri ile diğer bantlardan ayrılan bir araçtır. Her bantta olduğu gibi yapışkan özelliği neticesiyle değişik sektörlerde ihtiyaca bağlı olarak kullanılmaktadır. Ancak bu bandı diğerlerinden ayıran tek özellikte bu değildir.

Bantlar bulunduğu ilk günden itibaren günümüze değin farklı amaçlar uğruna kullanılmaktadır. İlk bandın keşfinden sonra ise ihtiyaçların daha fazla derinleşmesinden sonra değişik türde bantlar sektöre kazandırılmıştır. Sonradan elde edilen ve günümüzde çok sık kullanılan bant türlerinden birisi de hotmelt bant olarak karşımıza çıkıyor.

Toptan ya da tekli alımlarda tercihlerin başında yer alan hotmelt bant türleri Bonabant firmamız aracılığıyla satılmaya devam ediyor. Eğer sizler de firmanız ya da kendiniz için almak istiyorsanız kısa sürede iletişime geçerek alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hotmelt Bant Özellikleri

Hotmelt bant özellikleriyle diğer bant türlerinden ayrılmakta ve bundan dolayı tercih edilmektedir. Öncelikle bu bantın özel üretim aşaması olduğunu belirtmek gerekiyor. Hotmelt adı verilen bir tutkaldan üretilen bant ile siz de farklı sektörlerde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Neredeyse her sektörde kendisine yer edinen hotmelt bant özellikleri ise şu şekildedir:

 • Şeffaf renk ile kullanıldığı alana uyum sağlar, fark edilmez.
 • Oldukça pratik ve kolay bir kullanım imkânı sunar.
 • Kullanılırken kolay koparılabilir, koparmak adına ekstra bir araç olması gerekmez.
 • Yüksek yapışkanlık ve kuvvet imkânı sayesinde istendik yönde kullanım sağlar.
 • Yüzeye kolay yapışır ve kolay kolay çıkmayacaktır.
 • Uzun ömürlü bir süreye sahip olmasından ötürü memnuniyet yaratır.
 • Kaliteli ve uygun fiyatlarından dolayı ekonomik bir banttır.
 • Kolay kolay yıpranmaz, kopmaz ısı ve nemden etkilenmez.

Bahsi geçen bu özellikleri sayesinde hotmelt bant değişik amaçlarla kullanılmaktadır. Toplu hotmelt bant almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçerek istediğiniz boyutlarda sipariş edebilirsiniz.

 

Toptan Hotmelt Bant Kullanım Alanları

Bantların kullanım alanları için tek tek sektör belirtmek oldukça zordur. Çünkü üretimden taşımaya, nakliyattan sağlığa kadar çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. İhtiyacın sürekli olması dolayısıyla bu yüzden günümüzde çok sayıda üretilmektedir. Sayısı dışında tasarım ve boyutlandırmasından da ötürü bant türleri ortaya çıkmaktadır.

Toptan alacağınız hotmelt bandı farklı aşamalarda kullanabilirsiniz. Genel itibari ile kullanım sektörlerin başında kargo ve nakliyat gelmektedir. Çünkü bu alanlarda paketleme ve bundan ötürü de yüksek yapıştırmaya sahip bant gerekecektir.

Diğer taraftan araç ve diğer malzemelerin tamiri sırasında da bantlara ihtiyaç duyulabilir. Bu gibi üretim ve tamirat alanlarında bant kullanılabilmektedir. Hotmelt bant kullanarak talep ettiğiniz şekilde tamir işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İş ve ofis ya da eğitim ortamlarında da bant kullanımı gerçekleşmektedir. Özellikle evraklarla alakalı işlemleri yaparken ya da eğitim esnasında öğretimi sağlamak adına tercih edilebilir. Bu aşamalarda çocukların da kullanabilmesi amacıyla kolay kopan bant istiyorsanız hotmelt bant tam size göre!

Sonuç olarak hotmelt bant için sektör kısıtlaması yapmak oldukça hatalı olacaktır. Görüleceği üzere insanın yer aldığı her alanda bu bantları kullanabilme imkânını siz de bulabilirsiniz. Tekli ya da toptan alım fırsatıyla kısa sürede ihtiyacınızı gidermek adına Bonabant firmamıza ulaşabilirsiniz.

 

Hotmelt Bant Avantajları

Koli bantları kendi içerisinde farklı avantajlara ve dezavantajlara sahip olabilmektedir. Doğru üretim ve yüksek kalite olduğu takdirde dezavantajlarından bahsedebilmek neredeyse imkânsızdır. Diğer taraftan bantların özelliği neticesinde belirli avantajları da karşıladığı görülecektir. Genel itibari ile hotmelt bant avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kuvvetli Yapışma Özelliği: Bantların çeşidi ne olursa olsun beklenen temel özelliği yapışkanlığı olacaktır. Bir bant ne denli yüksek ve kuvvetli yapışma özelliğine sahipse o denli memnuniyet yaratır. Hotmelt tutkalından üretilen bu bant ile yüksek yapışkanlık elde edebilirsiniz.
 • Her Alana Uygunluk: Bazı bantlar ilk etapta yapışsa da zamanla bulunduğu yüzeyden kalkmaktadır. Hotmelt bantlar da bu tarz bir durum söz konusu değildir. Metal, plastik, kağıt ya da ahşap fark etmeksizin her alan gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
 • Uzun Kullanım Ömrü: Özel üretim bir bant olmasından dolayı kullanıldığı ilk andan itibaren senelerce kullanılabilir yapıya sahip olacaktır. Dışarıdan gelen olumsuz şartlara rağmen yapışma özelliğini kaybetmeyeceği için sizi mağdur etme olasılığı düşüktür.
 • Estetik Görünüm Oluşturma: Dışarıdan şeffaf bir görüntüye sahip olmasından dolayı estetik bir kullanım imkânını sağlayacaktır. Kullanıldığı alanda herhangi bir farklı renk ya da alan oluşumuna neden olmamaktadır.
 • Kolay Koparılabilme: Yapısı gereği diğer bantlarda olduğu gibi bir makas ya da farklı bir araç ile kesilmesi gerekmez. Tam tersine el ile kolay bir şekilde koparılabilir ve işleme devam edilebilir.
 • Pratik Kullanım: Bandı kullanırken zorluk yaşamazsınız. Pratik bir şekilde kullanabileceğiniz gibi sorun ile karşılaşmazsınız. Diğer taraftan çocuklarla kullanmak adına da bu avantajı göz önünde bulundurarak temin edebilirsiniz.
 • Her Zaman Ulaşılabilirlik: Hotmelt bant almak diğer bantlar gibi oldukça kolaydır. Çünkü bu bantlar yaygın bir şekilde üretilerek satışa sunulmaktadır. Bonabant firmamız bünyesinde de her dönem üretimi ve satışı gerçekleşmektedir.
 • Farklı Boyutlandırmalar: Kullanılacak sektöre ve alana bağlı olarak değişik boyutlandırmalara gerekebilir. Bu aşamada üretim sırasında sunulan çeşitlere göz atabilir özel bir isteğiniz varsa iletebilirsiniz.

 

Hotmelt Koli Bandı Fiyatları

Güncel olarak satışa sunulan hotmelt koli bandı ücretleri sektörde değişik skalalarda sunulmaktadır. Geniş bir skalaya sahip olmasından ve bütçeye uygun olmasını hedefleyerek alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Burada fiyat teklifi alarak hareket edebilir özellikle toplu koli bandı alım ücretlerini araştırabilirsiniz.

Yalnız sadece fiyat odaklı alışveriş yapılması memnuniyetinizi olumsuz etkileyebilir. Çünkü ücretlerde düşüş yaşandıkça kalitenin de düşme olasılığı oldukça yüksektir. Bu aşamada yapılması gereken kalite ile birlikte ücret bilgisini almak olmalıdır. Böylece daha memnun bir alışveriş yapma olasılığını yakalarsınız.

Bonabant olarak müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirirken hem fiyatları uygun bir alanda tutmayı hedefliyor hem de kaliteden ödün vermiyoruz. Bahsi geçen hotmelt bant fiyatları için güncel bilgiyi firmamıza ulaşarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda toplu alım sırasında güvenilir alışveriş yapmanın da keyfini çıkarırsınız.

 

Akrilik Bant ve Hotmelt Arasındaki Fark

Sektör içerisinde akrilik bant ile hotmelt bant sık sık karıştırılmaktadır. Her iki bandı birbirinden ayıran kesin sınırlar mevcuttur. Alışveriş sırasında kararınızı veremediyseniz sizler için oluşturduğumuz fark tablosuna göz atarak son noktayı koyabilirsiniz.

Akrilik Bant Özellikleri

Hotmelt Bant Özellikleri

Akrilik bantların sararma süreleri çok daha uzundur. Kolay kolay sararma ve renk değişimi yaşanmaz.

Şeffaf yapısını uzun süre korumaya devam eder. Fakat elde edilme sürecindeki özelliklerinden dolayı akrilik banda göre daha kısa sürede sararacaktır.

Makine sınıfında yer alır.

Makine sınıfında yer alır.

Hotmelt banta göre daha az kuvvet uygular ve bu da güvenlik problemi yaratabilir.

Daha güvenilir bir yapıya sahiptir.

Fiyatlandırma skalası oldukça geniştir.

Fiyatlandırma skalası oldukça geniştir.

Su bazlı, solvent bazlı ve katı olarak üçe ayrılır.

Baskılı ve baskısız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Solvent akrilik bantlar, hotmelte göre görece daha az kuvvet uygular.

Solvent içermezler bu yüzden yapışma ve kuvvet uygulama ihtimali daha fazladır.

Kullanım alanına göre daha çok tercih edilir.

Sektörde daha yaygın kullanılır.

Bekleme süresine bağlı olarak koku yapma olasılığı bulunur.

Koku ya da kimyasal saçmaz.

Dışardan gelen faktörlerden etkilenme olasılığı hotmelt bantlara göre daha fazladır.

Sıcaklık, nem ve diğer faktörlere karşı daha dayanıklıdır.

Sonuç olarak her iki bant türü de kullanılacağı alana göre avantaj ve dezavantajlar sunabilmektedir. Burada ihtiyacınızı düşünerek hareket etmeli, kararınızı vermelisiniz. Her iki bant için kaliteyi önemsiyorsanız, Bonabant firmamıza ulaşabilirsiniz. Böylece uzun süreli kullanım elde edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1Hotmelt Bant Nedir ?

Hotmelt bant, pek farklı alanlarda kullanılan ve el ile kolayca koparılan bir bant çeşididir. Genelde karton, çuval, koli, naylon, plastik vb. ürünlerin yapıştırılmasında kullanılır.

2Hotmelt Koli Bandı Nedir ?

Hotmelt koli bantları, sağlam yapışma gücüne sahiptirler, yapıştıkları yere hızlı tutunurlar ve gerilme mukavemetine sahip olan bir bant çeşitidir.

3Hotmelt Koli Bandı Özellikleri Nelerdir ?

Hotmelt koli bandı özelliklerinin başında kolay yapışma özelliği gelir. Kolay yapıştığı gibi kolayda koparılan bir bant çeşitidir. Hotmelt bantlar naylon, plastik ve karton gibi ürünlere kolayca yapışır ve koparılır. Hotmelt bantlar ayrıca baskılı bant gibi de kullanılabilir. Hotmelt bantların üstüne logo, marka ismi vb. işlemler yapılabiliyor.