Ruban pour emballage

Matière premièreFilm BOPP
Dimensions4,5cm X 50mt ~ 800 mt / 5cm X 50mt ~ 800 mt
épaisseur (micron)36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ
CouleurTransparent ou coloré
Résistance thermique.-20°C > 80°C
Aperçufilm de PP solide
Kullanım AlanlarıBandes solides et résistantes
 Facile et rapide à utiliser
 Sans odeur
 écologique
 Koli kapatma,Ambalaj kapatma,Naylon ve plastik
Acheter surtrendyol Ruban pour emballagehepsiburada Ruban pour emballageamazon bonabant Ruban pour emballagen11 Ruban pour emballageRuban pour emballage

Güçlü Yapıştırma
Özelliği

İstenilen Renkte
Üretim

İstenilen Genişlikte ve Uzunlukta Üretim

bantlar Ruban pour emballage
Matière premièreCouleurType d’Adhésifépaisseur (micron)Résistance thermique
Film BOPPTransparent ou coloréAcrylique -thermofusible36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
Film BOPP Acrylique -thermofusible36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
Film BOPP Acrylique -thermofusible36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
Film BOPP Acrylique -thermofusible36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C
Film BOPP Acrylique -thermofusible36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ-20°C > 80°C

Ruban pour emballage

Le ruban adhésif est généralement utilisé par les experts de l’emballage pour empêcher le déversement et l’endommagement des matériaux emballés dans les boîtes, dans des températures hautes et basses. Grâce à ses propriété d’adhérence élevées et durables, le ruban d’emballage industriel est adopté dans le secteur du cargo dans le monde entier et utilisé sur tous les types de cartons. Les rubans adhésifs d’emballage peuvent être utilisés manuellement, avec des outils d’adhésion ou des machines. 

 

Les dimensions du ruban adhésif pour emballage

Bien que les rubans d’emballage aient des longueurs et des dimensions différentes, la longueur de 100 mètres et la largeur de 45 mm sont généralement les dimensions préférées par nos partenaires. Cette spécification standard (45 mm x 100 m) est produite de telle sorte qu’elle s’adapte à la taille du couvert des cartons afin d’assurer une fermeture idéale, grâce à sa faible largeur.

Cependant, il existe d’autres dimensions de rubans d’emballage en conformité avec les spécifications les plus utilisées dans chaque région. Nous sommes en mesure de fournir à nos clients un large choix de dimensions et de couleurs. Ces rubans adhésifs peuvent être personnalisés et utilisés soit par une machine à ruban d’emballage, soit manuellement. En général, les entreprises utilisent une machine à ruban d’emballage pour fermer rapidement les boîtes. Le produit approprié pour un dévidoir de rubans adhésifs est le ruban Jumbo : de 300m à 1000m.

Les rubans d’emballage peuvent également être imprimés et colorés. Les entreprises utilisent les rubans imprimés pour établir la notoriété de leur marque en interne et en externe. En fait, l’impression du logo ou du nom de la marque sur les rubans adhésifs peut être utilisée comme une publicité gratuite pour améliorer la réputation de l’entreprise. De plus, elle aide les entreprises à exprimer leur identité et à favoriser la reconnaissance de leurs marques.

En tant qu’entreprise à croissance rapide, Bonabant continue d’être le leader dans son secteur en personnalisant ses produits pour tout type d’entreprise et en offrant une large gamme de produits. L’innovation est l’une de nos priorités. En outre, la série de produits Bonabant peut être produite dans n’importe quelle couleur et dimension. Il existe sans aucun doute une différence de prix entre le ruban standard et le ruban imprimé. Pour obtenir des informations détaillées, veuillez contacter notre équipe commerciale.

 Vous pouvez également consulter nos autres produits comme les rubans Jumbo ou les films étirables. 

 

Koli Bandı Üreticileri

Koli bantları güçlü yapışma işlevi ile birlikte yapıştırmak istediğiniz her yüzey için farklı imal edilir. Bu özelliği ile birlikte koli ve paketleme işlevleri başta olmak üzere ürünün tutuculuğunu ve yapışma düzeyini sağlamak açısından bakıldığı zaman farklı statülerde bulunmaktadır. Güvenilir ürün çeşitlilikleri ve nitelikleri ile birlikte her zaman için sizler de koli bandı çeşitlerini gözlemleyebilir ve aradığınız ürünü anında bulabilirsiniz. Koli bandı temel prensipte iki temiz yüzeyi birbirine bağlamak, tutturmak amacı ile üretilmiş olan bantlardır. Yapıştırma işlevi açısından bakıldığı zaman kolaylıkla üretim söz konusu olur. Tek taraflı yapışkan bantlar olarak da farklı bir statüye girer. Koli bandı üreticileri tarafından tek taraflı olarak imal edilmektedir. Türkiye’ de ve dünyada farklı koli bandı çeşitlerini üreten birçok üretici söz konusu olmaktadır. Koli bandı üreticileri nedir ve nasıl bir yol izler diye merak ediyor iseniz sizler de yazımızdan bu alana ilişkin her zaman yararlanabilirsiniz. 

Koli Bandı İmalatı

Koli bandı imalatı, koli bandı üretiminin ham maddelerinin karışımı ile yapılır. Fabrikalarda ya da atölyelerde seri üretim ile hazırlanmaktadır. Böylelikle hem standart ölçülerde hem de özel ölçülerde üretim söz konusu olabilmektedir. Bunun için aynı zamanda koli bandı imalatı hususunda sizler de ihtiyaçlarınızı bu alanda fark edebilirsiniz. Firma bazlı baskılı koli bandı üretimi de gene koli bandı üreticileri tarafından imal edilen ürünler arasında yer alır. Siparişe uygun olarak ya da standart ürün siparişleri için imal edilen ürünleri anında tedarik sağlamak mümkündür. 

Koli Bandı Üretimi Hakkında

Bant üreticileri koli bandı üretiminde tek taraflı olarak imal eder. Tek taraflı yapışkan sıvanarak sağlanan bir sistemi bulunur. Bunalır rulo halinde satışa sunarlar. Böylece hijyenik ve kolay yer kaplayan ürünler olarak pratiklik içermektedir. Uzun yıllardır hayatımızda var olan ve çeşitli paket, ambalaj işlemlerinde, nakliye ya da kargo işlemleri başta olmak üzere koliler çok amaçlı şekilde kullanılmaktadır. Taşımacılık ve paketleme sektöründe ise sıklıkla tercih edilen ürünleridir. Bu nedenle baskılı, baskısız, şeffaf, desenli, ya da renkli, fark etmeksizin kullanım alanına uygun nitelikte tercih edilir. 

Koli Bandı Ham Maddesi Nedir ?

Koli bandı ham maddesi nedir diye merak ediyor olabilirsiniz. Koli bandı ham maddesine bakıldığı zaman kauçuk, reçine ve kağıt hamuru olduğu görülür. Bunların doğallık seviyelerine göre yapışma oranları da farklılık göstermektedir. Kalitesine uygun ekstra kimyasal karışımları ile birlikte ham maddesine göre koli bandı çeşidi oluşmaktadır. Güvenilir markalarında güvenilir ham maddelerden üretilen, insan sağlığına zararı olmayan koli bantları üretildiği bilinmektedir. Bu nedenle markalaşmış ve güvenilir kabul edilen firmalardan alışveriş yapmak doğa için ve insan sağlığı için faydalı olacaktır. 

Koli Bandı Fiyatları

Koli bandı fiyatları ürün çeşitliliğine göre değişiklik göstermektedir. Toptan fiyatlar ya da perakende fiyatlar olmak üzere iki ayrı şekilde fiyat tablosu bulunur. Bu nedene toptan fiyatlar her zaman seri üretim olduğu için fiyat bakımından ekonomik olur. Sayıya uygun olarak fiyatta indirime gider. Bu nedenle de çoğunlukla büyük siparişler girilirken toptan ürün alımına dikkat edilir. Koli bandı fiyatını belirleyen bir başka özellik ise, baskısı ve kalitesidir. Ürünün yapışkan özelliği onun kalitesini gösterir. Kolay kopabilir olması, kolay yapışabilir olması ve aynı zamanda kalıcı yapışkan özelliğinin bulunması önemli bir etmendir. Bu da kaliteli ürün anlamına gelir. Kaliteli ürünlerde, baskılı ya da logolu ürünlerde ya da desenli, renkli ürünlerde fiyat değişkenliği olmaktadır. Sizler de koli bandı siparişi için ürün tedarikçisi ile iletişime geçmeli ve istekleriniz doğrultusunda toptan ya da perakende fiyat bilgisini almalısınız. 

 
 

 

Sıkça Sorulan Sorular

11 Koli Bandı Kaç Metre ?

1 Adet koli bandı uzunluğu, koli bandının yoğunluğuna göre değişmektedir. 40 metre ile 100 metre arasında değişmektedir. Genellikle piyasadaki koli bantları 100 metredir. 

2Koli Bandı Kaç cm ?

Koli bandı genişliği, genel olarak 4.5 cm olarak belirlenmiştir.

3Koli Bandı Neyden ve Nasıl Yapılır ?

Koli bantlarının hammaddesi, ağaç yongasından alınır. Elde edilen bitkisel liflere selefon denir. Ardından kimyasal işlemlerden geçerek şeffaf hale gelir.

4Koli Bandı Kaç Mikron ?

Koli bandı mikronu, koli bandının kalınlığına göre değişmekte olup. Genellikle ortalama 0.38 mikron kalınlığa sahiptir diyebiliriz.

5Koli Bandı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Koli bandı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, koli bandını kullanacağınız yüzey diyebiliriz. Kullanacağınız yüzeye göre koli bandı tercih edilmelidir. Ardından koli bandının boyutu önemli bir konudur. Yani kısaca yüzey ve ortam şartları koli bandı seçimini etkiler.