Ruban  thermofusible

Matière première Film BOPP
Dimensions 4,5cm X 50mt ~ 1000 mt / 4,8cm X 1000mt ~ 800 mt / 5cm X 50mt ~ 1000 mt
épaisseur (micron) 36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ
couleurs Transparent ou coloré
résistance thermique -20°C > 60°C
Aperçu film de PP solide
Zones d’utilisation Force de liaison dure
  Facile et rapide à utiliser
  Sans odeur
  Bandes solides et résistantes
  écologique
Acheter sur trendyol Ruban thermofusiblehepsiburada Ruban thermofusibleamazon bonabant Ruban thermofusiblen11 Ruban thermofusibleRuban thermofusible

Lien fort
caractéristique

Dans la couleur désirée
Production

Production dans la largeur et la longueur souhaitées

bantlar Ruban thermofusible
Matériau du supportCouleurLa colleépaisseur (micron)Résistance thermique
Film BOPPTransparentAkrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
Film BOPP Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
Film BOPP Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
Film BOPP Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
Film BOPP Akrilik36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C

Ruban  thermofusible

Les rubans thermofusibles présentent une adhérence nettement supérieure à celle d’un ruban acrylique. Ils possèdent un pouvoir de maintien (appelé valeur de découpage) et une résistance à la traction supérieurs, avec un collage rapide. Un ruban thermofusible est idéal pour les applications impliquant des rubans appliqués à la machine, des cartons surchargés ou des cartons contenant une grande quantité de matériaux recyclés. Bien que les rubans thermofusibles ne sont pas aussi demandés que les rubans acryliques, certaines entreprises les préfèrent à ces derniers en raison de leur forte adhérence.

Les rubans thermofusibles peuvent être produits dans toutes les dimensions, comme les rubans acryliques. Ils peuvent être transparents, colorés ou imprimés. 

Quels sont les prix des rubans thermofusibles ?

Les prix des rubans thermofusibles sont considérablement plus élevés que ceux des rubans acryliques. Cela est dû à leur structure et à leurs diverses caractéristiques : les rubans adhésifs thermofusibles sont constitués de trois couches – une couche de film, une couche antiadhésive spéciale qui permet au ruban de se dérouler facilement du rouleau, une couche adhésive agressive qui fournit une forte adhésion et une capacité de collage rapide – tandis que les rubans acryliques sont constitués de deux couches – un support de film et une émulsion qui est considérée comme un choix éco-efficace pour les industries de l’emballage. 

Pour obtenir plus d’informations sur nos rubans thermofusibles, veuillez contacter notre équipe.

 

Hotmelt Koli Bandı Üreticileri

Hotmelt bant üreticileri, firmalar için tercih edecekleri adete göre bant üretirler. Ancak son dönemlerde baskılı bantlar da popüler bir hale geldi. Firmalar tarafından istenilen özelliklere göre üretilen bantlar firmaların daha iyi bir izlenim olmasına ve müşteriler tarafından daha iyi tanınmasına yardımcı oluyor. Sadece baskılı değil aynı zaman da baskısız olarak üretilen hotmelt bantların renk çeşitleri de bulunmaktadır. Hotmelt bant üreticileri müşterilerin talepleri doğrultusunda üretim gerçekleştirdiği için tercih edilecek ürünler fiyata direkt olarak etki etmektedir.

Toptan Hotmelt Koli Bandı

Toptan satışı gerçekleştirilen koli bantları baskılı ya da baskısız olarak farklı gruplara ayrılır. Baskılı olarak sipariş edilen hotmelt bantların en az 100 adet olması gerekmektedir. 100 adet altında olan siparişlerin üretimi gerçekleştirilemediği için sipariş verirken minimum 100 adet vermek gerekmektedir. Ayrıca baskısız bantlar da tercih edilirken miktarı da baskısızlar kadar önemlidir. Ancak bu konuda herhangi bir sınırlama olmasa da en az 100 adet sipariş ederek fiyat olarak daha uyguna alma şansınız bulunmaktadır.

Hotmelt Çift Taraflı Bant

Hotmelt çift taraflı bantların birden fazla kullanım alanları bulunur. Dayanıklı yapıları ile ön plana çıkan bantların üretim aşamasında kullanılan malzemelere göre kalitesi de değişmektedir. 1. Sınıf kaliteden üretilmiş hotmelt çift taraflı bantlar daha uzun süreli kullanımlar sunmaktadır. Kalitelerine göre değişiklik gösterdiği için tercih edeceğiniz kaliteye göre çift taraflı bantları bulmanız mümkündür.

Hotmelt Bant Nerelerde Kullanılır ?

Hotmelt bantların ilk kulanım alanları olarak kargo ürünlerinin kapatılması olarak kullanılsa da, hotmelt bantların üretim aşamasındaki gelişimi sayesinde dayanıklılığı ve kalitesinde artış yaşandı. Bu nedenle daha fazla alana yayılan hotmelt bantlar hemen her iş sektöründe aktif olarak kullanılmaya başlandı. 

Hotmelt bantların kullanım alanlarının başında gelen kargo alanlarında meydana gelen kurumsallaşma ile birlikte firmalar kimliklerini daha resmi olarak tanıtmak amacıyla bantların da baskılı olanlarını tercih etmeye başladı. Baskılı hotmelt bantların üretimi ile birlikte hemen her alanda aktif olarak kullanılan hotmelt bantlar, her firmaya özel olarak tercih ettiği özelliklere göre üretilmeye başlandı. İnşaat, otomotiv, sanayi ve kargo alanları hotmelt bandın en fazla kullanıldığı alanların başında gelmektedir.

Baskılı bant hakkında bilgi almak isterseniz, baskılı bant sayfamıza bekleriz. Koli bandı toptan satış fiyatları sitemizde bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

1Hotmelt Bant Nedir ?

Hotmelt bant, pek farklı alanlarda kullanılan ve el ile kolayca koparılan bir bant çeşididir. Genelde karton, çuval, koli, naylon, plastik vb. ürünlerin yapıştırılmasında kullanılır.

2Hotmelt Koli Bandı Nedir ?

Hotmelt koli bantları, sağlam yapışma gücüne sahiptirler, yapıştıkları yere hızlı tutunurlar ve gerilme mukavemetine sahip olan bir bant çeşitidir.

3Hotmelt Koli Bandı Özellikleri Nelerdir ?

Hotmelt koli bandı özelliklerinin başında kolay yapışma özelliği gelir. Kolay yapıştığı gibi kolayda koparılan bir bant çeşitidir. Hotmelt bantlar naylon, plastik ve karton gibi ürünlere kolayca yapışır ve koparılır. Hotmelt bantlar ayrıca baskılı bant gibi de kullanılabilir. Hotmelt bantların üstüne logo, marka ismi vb. işlemler yapılabiliyor.