Baskılı Bant
Baskılı Bant Nedir ?
30 Haziran 2021
koli bandi izi Koli Bandı İzi Nasıl Çıkartılır ?
Koli Bandı İzi Nasıl Çıkartılır ?
14 Temmuz 2021
Baskılı Bant
Baskılı Bant Nedir ?
30 Haziran 2021
koli bandi izi Koli Bandı İzi Nasıl Çıkartılır ?
Koli Bandı İzi Nasıl Çıkartılır ?
14 Temmuz 2021

Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar ?

Çift taraflı bantların iki tarafında da yapıştırma etkisi olduğu için kullanım alanları oldukça geniştir. Hem profesyonel hem de bireysel alanlarda mutlaka kullanılması gereken bir ürün olmaktadır.  Hayatı kolaylaştıran ufak detaylardan biri olan bu bantlar neredeyse her evde ve iş yerinde bulunmakta ve insanlara kolaylık sağlamaktadır.

Çift Taraflı Bant Nedir?

Çift taraflı bantların iki tarafında da yapışkan madde bulunmaktadır. Böylece yapıştırma işlemleri çok daha kolay bir hale gelmiştir. Özellikle montajlarda çift taraflı bant çok fazla kullanılmaktadır.  Resim, tablo ya da raf gibi ürünlerin yapıştırılması için bile çift taraflı bant çeşitleri bulunmaktadır. Duvarları korumak için son yıllarda çift taraflı bantlar çok daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Çift taraflı bantlarda yapışkanlık seviyeleri farklı olabilmektedir. Bu da farklı kullanım alanlarının oluşmasına sebep olabilmektedir. Kullanılacak eşyaların ağırlıkları ve boyutları göz önüne alınarak uygun 3m çift taraflı bant seçilebilmektedir.

Çift Taraflı Bant Çeşitleri

Çift Taraflı Bant Çeşitleri

Çift Taraflı Bantlar

Bant çeşitlerinde temel farklılıklar kullanım alanları ve yapıştırıcılara göre farklılık göstermektedir. Farklı maddelerin yapıştırılması için farklı bantlar gerekir. Bu nedenle piyasada birçok çift taraflı bant çeşitleri yer almaktadır. Kağıt ya da resim gibi hafif maddeleri yapıştırırken normal bir güçte olan çift taraflı bantlar kullanılırken, daha ağır maddelerin yapıştırılması için sanayi tipi profesyonel bantlar kullanılabilmektedir. Ancak bu tip bantların sökülmesi daha zor olmaktadır.

İlginizi çekebilir > Kaliteli Koli Bandı Nasıl Anlaşılır?

Çift Taraflı Bant Nasıl Çıkar?

Çift taraflı bantlar kullanışlı olsa da çıkarılması gereken durumlarda bazen zorluklar yaşanabilmektedir. Bazı bantlar kolayca çıkarken, bazıları da biraz uğraş gerektirmektedir. Bu nedenle çift taraflı bant duvardan nasıl çıkar sorusunun cevabı da farklı şekillerde verilebilmektedir.

İnatçı olan bantlar için en iyi çözümlerden biri saç kurutma makinesi olmaktadır. Saç kurutma makineleri kısa süre içerisinde çok yüksek sıcaklıklara çıkar. Bu nedenle de yapıştırıcı madde yumuşamış olur. Özellikle köşelere sıcak havanın tutulması bantın çok daha kolay bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır. Eğer bandın çıkması hala zor oluyorsa saç kurutma makinesinin tutulması ile süreç kolaylaşabilecektir.

Farklı yöntemlerden biri de bıçak ya da spatula gibi düz bir malzeme kullanmaktır. Çift taraflı bant duvardan nasıl sökülür için bu malzemeler çok fazla yardımcı olacaktır. Düz bir malzeme ile bandın ucu kaldırılarak bant kolayca sökülebilmektedir.

Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Sökülür?

Çift Taraflı Bant Nasıl Çıkar ?

Çift taraflı bant duvardan nasıl sökülür işlemi için son çözümlerden biri ılık su ile ıslatılmış olan sünger kullanmaktır. Bandı ıslatarak kolay bir şekilde çıkarmak mümkün olacaktır.  Bandın çıkarılmasının ardından ise zaman zaman kalıntıları yüzeyde kalabilmektedir.  Bu kalıntılardan kurtulabilmek için su, sirke ve sabun kullanılabilmektedir. Bu malzemelerin karıştırılması ile kolay bir şekilde kalan yapışkanları çıkarmak mümkün olacaktır.

Camda olan bantlar için ise asla ısı kullanılmamalıdır. Fazla ısı camı çatlatabilir. Bıçak gibi maddeler de cama zarar vereceği için kullanılmamalıdır. Yağ bazlı maddeler hem yapışkanların çözülmesi için hem de cama zarar vermeyeceği için tercih edilebilir. Bunlar yemeklik yağlar olabilmektedir. Yağ yerine ispirto da kullanılabilmektedir. Normal cam temizleyicileri de cam üzerinde etkili bir temizlik sağlayabilmektedir. Sünger ya da çizmeyecek yumuşak bir bez ile yavaş hareketler uygulayarak yapıştırıcıyı çıkarmak mümkün olacaktır.

Bazı durumlarda duvardan bandı çıkarırken boya ya da duvar zarar görebilmektedir. Bu nedenle yavaş çalışılması ve farklı yöntemlerin denenmesi önemli olmaktadır. Temizlenecek yüzeye özel olarak malzemelerin seçilmesi gerekmektedir.

İlginizi çekebilir → baskılı bant nedir ?