koli bandı kullanım alanları
Koli Bandı Kullanım Alanları
11 Haziran 2021
cift tarafli bant Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar ?
Çift Taraflı Bant Duvardan Nasıl Çıkar ?
6 Temmuz 2021
baskılı bant

Baskılı Bant Nedir ?

Bu çözüm etiketleme, promosyon ve marka bilinirliği için en iyi seçimlerden biri baskılı bant olmaktadır. Baskılı bant  logo ve marka tanıtımı, kullanım tavsiyesi ,uyarı mesajlarını etiketleme, içindekiler tanımlama ,diğer ürün veya hizmetlerin reklamını yapmak için markalara özel olarak tasarlanabilmektedir.

Renkli bir görünüme sahip ve göze hitap eden bu ürünler, paketlerin tanınmasını sağlar. Yalnızca pakette dikkat çekmek ve özel bakım ihtiyaçları konusunda işleyicileri uyarmak için kullanılmaz. Ayrıca ürünleri etiketlemek ve tanımlamak, uyarı mesajları, talimatlar, reklam ve tanıtım aracı olarak kullanılır. Baskılı bant imalatı ise  markalardan gelen özel isteklere göre yapılmaktadır.

Baskılı bant kutuları mühürlemek için en iyi seçeneklerdendir ve aynı zamanda etkili bir düşük maliyetli pazarlama aracı olarak da kullanılır. Kutuların güvenli bir şekilde mühürlenmesi dışında özel bir bant kullanarak elde edilen sayısız avantaj vardır, sürekli tasarım, kurcalamaya karşı görsel bir güvenlik önlemi görevi görür ve taşıma sırasında markaların da duyulmasını sağlar. En çok kullanılma nedenlerinden biri de markaya ait reklamların kolay bir şekilde yapılmasıdır. Bu nedenle günümüzde birçok marka baskılı bant üretimi yaptırmayı tercih etmektedir. Baskılı bant kullanım alanları konusunda yazıya ilerleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Baskılı Bant Fiyatları

Bantların farklı fiyatlandırmalarının olmasının nedeni üzerindeki baskılar ve boyutları olmaktadır. Müşterilerden gelen istekler ne kadar detaylı ise baskılı bant fiyatları  da ona göre değişiklik gösterecektir. Bantlar şeffaf ya da kalın bir baskı şeklinde de yapılabilmektedir.

Polipropilen ekonomik bir malzeme olduğu için birçok müşterinin ilk tercihi olacaktır. Bu nedenle sektör içerisinde en çok kullanılan polipropilenden üretilen bantlar olmaktadır. PVC baskılı olanlar ise daha kaliteli bir ürün ortaya çıkarmaktadır. Bu durum da daha az seçilmesine neden olmaktadır. Ancak çok daha kaliteli bir hizmet müşterilere sunulmaktadır.

Seçim tamamen müşterinin ihtiyaçlarına göre farklı şekillerde olacaktır. Seçimin yapılmasının ardından ise özel bir şekilde üretim yapılacaktır. Üretim sürecinin tamamlanmasının ardından bantlar müşterilere teslim edilmektedir. Üretilen bantlar paketleme alanlarında sık sık kullanılmaktadır.

Baskılı Bant İmalatı & Üretimi

baskili bant Baskılı Bant Nedir ?

Özel gereksinimlere göre uyarlanmış bir dizi farklı genişlik arasından seçim yapabilir ve ürün üzerine üç farklı renge kadar baskı yapabilirsiniz. Özel Baskılı Bant iki alt tabakada mevcuttur.

Polipropilen: Normal Kalite (Standart ve Ekonomik)

– Basılı (premium) vinil banda uygun maliyetli bir alternatif

– Yüksek hacim kullanımı olan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir

– Hızlı bir şekilde yapışan yapışkanla parlak görünüm sağlar

– Genellikle, rulodan çekildiğinde çıkardığı çatırtı sesiyle tanınır

– Mevcut genişlikler: 18 mm, 24 mm, 36 mm, 48 mm, 72 mm ve 96 mm

PVC Baskılı Bant: Birinci Sınıf

– Ağır hizmet çözümü

– Bu, yapışkan bileşenleri ve aşınmaya karşı direnci ile ünlüdür

– Bu ürün uygulamada Polipropilene göre çok daha sessizdir.

– Rulodan çekildiğinde hızlı serbest bırakma

– Mevcut genişlikler: 18 mm, 24 mm, 36 mm, 48 mm, 72 mm ve 96 mm

Şirketin büyüklüğü ne olursa olsun bir kartondan büyük palet miktarlarına kadar olan siparişler piyasa bulunan baskılı bant üretimi firmaları tarafından karşılanmaktadır. Bu ürün sadece elle uygulama için kullanılmaz. Otomatik karton kapama makinesinde dağıtılmak üzere kullanılan ruloları da bulunmaktadır.

Baskılı bant akılda kalıcı bir işlem sağlamaktadır. Üzerine her türlü bilgi yazılabilmektedir. Bu bilgiler genellikle markanın adı, telefon numarası ya da internet adresi olacaktır. Her zaman reklam yapmak markanın duyulmasını da sağlamaktadır. Bant gibi küçük ayrıntılar ise bu işlemler için en iyi seçeneklerden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkçe