Ruban en acrylique

Matière premièreFilm BOPP
Dimensions4,5cm X 50mt ~ 1000 mt / 4,8cm X 1000mt ~ 800 mt / 5cm X 50mt ~ 1000 mt
épaisseur (micron)36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ
CouleurJaune / Transparent / Orange / Tan
Résistance thermique-20°C > 80°C
AperçuSupport PP solide
Zones d’utilisationAdhérence rapide
 fort conservatisme
 écologique
 Fermeture de la boîte
 Fermeture de l’emballage
Achetertrendyol Ruban en acryliquehepsiburada Ruban en acryliqueamazon bonabant Ruban en acryliquen11 Ruban en acryliqueRuban en acrylique

Lien fort
caractéristique

Dans la couleur désirée
Production

Production dans la largeur et la longueur souhaitées

bantlar Ruban en acrylique
Matériau du supportCouleurLa colleépaisseur (micron)Résistance thermique
Film BOPPTransparentAcrylique36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
Film BOPP Acrylique36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
Film BOPP Acrylique36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
Film BOPP Acrylique36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C
Film BOPP Acrylique36µ / 38µ / 40µ / 42µ / 45µ / 47µ-20°C > 80°C

Ruban en acrylique

« the rapid development of technology has allowed the acrylic tapes facilities to improve their production processes of acrylic tapes. This later has reached US$ 60,922.61 million in 2020 and it is projected to reach US$ 89,440.92 million by 2028. A significant gain explained by the upgrade of the quality. Tape is produced to fasten more than one material to each other. Acrylic silicone tape is one of the most preferred packing tapes for the industrial field. it provides the perfect sealing on cartons, nylon, and plastic surfaces. The acrylic packaging tape offers long-lasting usage due to its fast, strong adhesion, and holding properties. The tape, which is produced in different sizes and colors, is preferred in the packaging & packing sector since it provides the most efficient results on various surfaces. However, acrylic tape price is higher than other types. Acrylic water-based is the most distinctive component that distinguishes acrylic tape from others. thanks to its adhesion to non-porous surfaces. Outstanding durability and weatherability. On top of that, it offers Longer storage stability compared to the other types of duct tapes. « 

Quels sont les dimensions et les prix du ruban en acrylique §

« Le ruban adhésif en acrylique peut être produit dans de nombreuses dimensions. Les rubans Bonabant sont disponibles en 12 mm, 35 mm, 45 mm, 48 mm, 50 mm et 70 mm. Une large gamme de mesures pour répondre à la demande nationale et internationale. La longueur peut être personnalisée ainsi que la couleur. Pour les épaisseurs, nous fournissons de 36μ jusqu’à 50μ.

Les fabricants préfèrent les rubans en acrylique car ils sont très durables et efficaces sur différentes surfaces et résistent à diverses conditions météorologiques.

En plus de cela, le ruban adhésif en acrylique peut être imprimé en différentes couleurs (transparent & opaque). Nous pouvons fournir des rubans de marque avec le logo ou les informations de votre entreprise. 

En matière de prix, Bonabant est le leader sur le marché national. Nous pouvons offrir à nos partenaires des prix compétitifs par rapport aux autres concurrents. Grâce à notre expertise dans le domaine. 

Pour acheter du ruban acrylique en gros, veuillez contacter notre équipe pour obtenir plus d’informations ou un devis. « 

 

Akrilik Bandın en önemli özellikleri

 • Ekleme yapılabilir.

 • Ambalaj kapatmalarında kullanılabilir.

 • Koli ambalajlamalarında tercih edilebilir.

Akrilik Yapışkan Bant

Akrilik yapışkan bantlar içinde lif takviyeli ve polietilen akrilik yapışkanı bulunan özel bir madde bulunur. Bu bantlar genellikle nefes alan bölgelerin montajlama sırasında, ek yerlerinde ya da tamirlerinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca akrilik yapışkanlı bantlar -40 ile +80 derece sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Ancak akrilik yapışkanlı bandı uygulama sırasında ortam sıcaklığının 5 derece ve 40 derece olmasına dikkat edin. Aksi durumlarda ekstra yapışkanlık özelliğini kaybeder. Akrilik yapışkanlı bandın muhafaza edileceği deponun sıcaklığı ise 5 derece ile 25 derece arasında olması gerekmektedir.

Akrilik Çatı Bant

Akrilik çatı bantları yalıtım ürünleri ile etkili bir kullanım sağlamaktadır. Buhar dengeleyici ve buhar kesici montajlarında, tamirlerde ve ek alanlarda en fazla kullanılan ban türüdür. Akrilik çatı bantları genellikle pencere, boru, çatı ve farklı alanlarda birleştirme işlemlerinde kullanılır. Hasar alınan bölgelerin kapatılması ya da düzeltilmesi amacıyla da akrilik çatı bantları tercih edilmektedir. 

Akrilik Çatı Bant Uygulama Alanları

 • Çatı kirişlerinde 
 • Ahşap uygulama alanlarında 
 • Sıcak Eğimli çatı uygulamalarında 
 • Yüksek yapılar için koruma alanlarında 
 • İç mekan hava geçirmezliği olan bölgelerde
 • Çelik duvar uygulamaları için koruma alanlarında 
 • Açık derzli sistemlerde
 • Metal çatı kaplama uygulamalarında 
 • Havalandırmalı cephe giydirme sistemlerinde

Akrilik çatı bantları baca dipleri ve çatı pencere kenarlarında da oldukça etkili su yalıtımı sağladığı için bu bölgelerde de aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca dış hava koşullarına karşı da yüksek dayanıklılık göstermektedirler.

Akrilik Koli Bandı 

Akrilik koli bantları oldukça hızlı yapışma özelliği ve uygulanan bölgeye sağladığı tutucu özellikleri ile tercih edilmektedir. Ülkemizde aktif şekilde kullanılan akrilik koli bantları genellikle kargo alanlarında, plastik ve naylon yüzeylerde aktif olarak kullanılmaktadır. Ürünlerin muhafaza edilmesi ve darbelere karşı emilim gösteren özellikleri ile ön plana çıkan akrilik koli bantları dünya genelinde kargo alanlarında en fazla tercih edilen bant türü olarak bilinmektedir.

Akrilik bantların en önemli özellikleri uygulanan alana hızlı yapışması ve el ile kolay şekilde koparılması nedeniyle uygulaması ise oldukça basittir. Paketlemek istediğiniz ürünün bölgelerine uygulayarak el ile kopardığınız durumda güçlü yapışkanlıkları sayesinde kesme ya da açmadığınız süre boyunca yapışkanlık özelliğini gösterecektir. 

Suya Dayanıklı Akrilik Bant

Suya dayanıklı akrilik bantlar oldukça esnek yapıya sahip ve su geçirmez özellikleri ile üretilmiş özel bantlardır. Suya dayanıklı akrilik bantların kullanım alanları ise araçlar dahil olmak üzere bütün metal, plastik ve ahşap alanların montajlamasında ya da tamirlerinde kullanılır. Ayrıca suya dayanıklı akrilik bantların kullanmadan önce bantın uygulanacağı bölgede herhangi bir yağ ya da toz gibi maddelerin olmaması için temizlenmesi gerekir. Uygulanacak bölgenin temiz olmasıyla birlikte kuru olmasına da dikkat edin. Suya dayanıklı akrilik bant uygulamasından sonra 24 saat sonra tam manası ile verimlilik alabilirsiniz. Maksimum seviyede tutucu özellikleri ile ön plana çıkan akrilik suda dayanıklı bantlar silikon materyaller kullanılarak üretilmiştir.  Şeffaf yapıları ile ön plana çıkan suya dayanıklı akrilik bantlar uygulanan bölgede herhangi bir iz bırakmaz. 

Ayrıca kendi logonuz ile bant yaptırmak isterseniz, baskılı bant ürün grubumuzu da inceleyebilirsiniz.

Ek olarak Koli bandı fiyatları mızı da inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1Akrlik Bant Nedir ?

Akrilik yapıştırıcı kullanılarak üretilen bantlara akrilik bant denir.

2Akrlik Köpük Bant Ne İşe Yarar ?

Sökülmesi epey kolaydır ve uygulanan bölgeye  zarar vermez.

3Akrilik Silikon Bant Ne İşe Yarar ?

Akrilik silikon bant, duvar, metal, cam, ahşap, seramik gibi farklı bölgelere, soğuk veya sıcak hava koşullarında, dış ve iç mekanlarda uygulanabilen bant çeşitidir. 

4Akrilik Bant Özellikleri Nelerdir ?

Akrilik bantlar, plastik veya naylon yüzeylerde kullanılırlar. Oldukça hızlı yapışma ve güçlü tutucu özellikleri vardır. Güçlü tutucu özellikleri sayesinde elle koparmak epey zordur.