Bonabant Koli Bandı Üretiminde
Türkiye'nin Lider Markası

Teknolojik makine parkı ve sürekli çalışan ARGE ekibi ile en kaliteli YERLİ
ÜRETİM
Koli Bandını üretmek BonaBant’ın Misyonlarından sadece
birisi.
 
 

Blog

Bonabant – Türkiye’nin En Teknolojik Bant Üretim Tesisi

Bant farklı alanlar için yüzlerce ürün çeşidine sahip bir üründür. Her türlü ürünü yapıştırma özelliğine sahip olan bant seçenekleri bulunmaktadır. Bant kadar yoğun kullanım alanına sahip olan farklı bir ambalaj malzemesi daha bulunmamaktadır. Kullanım amacına göre farklı sınıflardan üretilmiş olan bu tasarımlar kullanım şekline ve yoğunluğuna göre oluşturulmuştur.

[expander_maker id=”2″ more=”Read more” less=”Read less”]

Günlük hayatımızı kolaylaştıran ürünlerin başında yer alan bant çeşitleri kırtasiye ürünleri kategorisinde de yer almaktadır. Aradığınız kriterlere ve kullanım alanlarına göre bantlar bütçenize uygun olarak tasarlanmıştır. Tercih edilebilirliği yüksek ürünler arasında bulunmaktadır.

Alışveriş aşamasında pek çok kişiye satın almada avantaj imkanı sunmaktadır. Para bantı, çift taraflı bant, kırtasiye, sızdırmaz, teflon, maskeleme ve izole bantları olarak çeşitleri bulunmaktadır. Pratik çözümler sunma noktasında etkili ürünler arasındadır. Ekonomik ve hızlı şekilde çözüm üreten bu tasarımlar ev iş endüstriyel alanda tercih edilmekte ayrıca markaları özel baskılarla reklam amaçlı da tercih edilmektedir.

Bonabant Bant Çeşitleri

Kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahip olan bantlar buna göre dizayn edilmiş ve çeşitlilik sağlanmıştır. Bant çeşitleri oldukça fazladır. Koli bantı, akrilik bant, baskılı bant, hotmelt bant, streç, jumbo bobin ürünleri gibi ürünler bant çeşitleri arasında yer almaktadır.

Bonabant – Koli Bandı

Şeffaf balon olarak tasarlanan bu tasarımlar günlük hayatımızda vazgeçilmez ürünler arasında yer almaktadır. İstisnasız her tür malın paketleme ürünü olarak tercih edilmektedir. Dolayısıyla sektörel olarak ihtiyaç duyulan bu ürünlere ev ortamında da gereksinim bulunmaktadır. Koli bandı kullanım alanı oldukça geniştir. Tüketimi fazla olduğu için büyük rulolar halinde oluşturulmuştur.

Bonabant – Akrilik Bant

Akrilik bant kullanım alanı geniş bir üründür. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile beraber gelişim gösteren hizmetler ve ürünlerde kalite açısından önemli değişimler meydana geldi. Bant üretimi de giderek kendini geliştiriyor ve gelişim sağlanan sektörler arasında yer alıyor. Birden farklı malzemeyi birbirine tutturmak amacıyla üretilen bantlar büyük bir başarı elde edemiyordu. Bunun için akrilik bant modelleri tercih ediliyor ve bu bantlar naylon ve plastik yüzeylerde de rahatlıkla yapıştırabilme imkanı sağlıyor.

Koli bandı olarak oluşturulan akrilik bant modelleri hızlı yapışma ve kuvvetli tutma özelliğine sahiptir. Piyasada birbirinden farklı model ve fiyatlarla sunulan bu ürün naylon ve kartonlar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Köpük formunda oluşturulan ürünleri de bulunmaktadır. Akrilik köpük bantlarda diğer bantlardan farklı olarak kullanım alanlarına uygun oluşturulmuştur.

Akrilik köpük bant sayesinde daha yüksek verimlilik elde edilir. Hava koşullarına göre yüksek dayanma gücüne sahiptir. Tam verimlilik sağlar ve en etkili bant ürünleri arasında yer almaktadır.

Bonabant – Baskılı Bant

Firmaların kendi markaların öne çıkarabilmeleri için tercih ettikleri bant ürünlerine baskılı bant denilmektedir. işletme ve paketleme ihtiyacı olan her firma tarafından kullanılan firmanın kendi reklamını da yapabildiği muazzam bir ürün olarak tercih edilmektedir. Baskılı koli bantları firmanın müşterilere kurumsal kimliğini öne çıkarabilmeleri için fırsat sunar. Ayrıca reklam maliyetine ciddi oranda düşüren bu ürün firma logonuzu bandın üzerine basılması ile oluşturulur. Yapıştırma kalitesi yüksek ürünlerdir.

Bonabant – Hotmelt Bant

Hotmelt bant koli bantlarında paketlerinizi kolayca yapıştırabilmenizi sağlayan ürünlerden biridir. Hotmelt sıcak tutkal teknolojisi ile üretilmiş bir bant modelidir. Bu nedenle en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Çeşitleri oldukça fazla olan bu ürünler 20 milimetreden 100 milimetre genişliğine kadar 30 metreden 1000 metre uzunluğuna sahip şekilde dizayn edilmiştir.

 Kullanım amacınıza ve kullanım alanının fazlalığına göre paketlenmiş ürünlerden tercih edebilmeniz mümkün olacaktır. Hotmelt bant ülkemizde farklı alanda kullanılmaktadır. 60 derece sıcaklığa kadar dayanabilen bu bantların kullanımı kolay ve pratiktir genellikle kartonlar üzerinde kullanılan ürünler naylon ve plastik ürünlerde de aktif olarak tercih edilir. Bantlar fiyat açısından da birinci sınıf veya kalite sıralamasına göre farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Bonabant – Streç

Paketleme ve deformasyona uğramak karşıtı olarak kullanılan ürünlerden biri olan streç film hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Resim alanın kullanım alanı oldukça genişlemiş ve dünya genelinde de yaygın olarak kullanılan bir ambalaj malzemesi haline gelmiştir.

Normal şartlarda – 30 ile + 80 dereceye kadar koruma özelliğine sahip olan seçkin elastik yapısı sayesinde de etkili şekilde kullanılan ürünü sarmalar ve bozulmasını önler. Streç paketleme için kullanılır ve aynı zamanda da küçük ürünlerde muhafaza edilme imkanı sunmaktadır.

 Streç film sarma makineleri ile kullanım kolaylığı sağlayan bir üründür. Bu ürünlere ulaşabilmek için online adreslerden destek alabilmek mümkün olacaktır.

Bonabant – Jumbo Bobin

Paketleme işlerinin ayrıcalıklı ürünleri arasında yer alan jumbo bobin seçenekleri baskı işlemi laboratuvar gibi farklı alanlarda kullanım için tercih edilmektedir. Kullanılan malzeme ve yapılacak ürünlere göre farklı seçeneklerle oluşturulmuştur. ihtiyaçlara yönelik olarak tasarlanmış bobinler dijital baskı, mürekkep püskürtmeli olmak üzere farklı baskı modelleri ile oluşturulmaktadır.

 Ayrıca sıcak ve soğuk pres olan Jumbo bobinler arasında kullanım amacına uygun tercih yapabilmek sizlerin seçeneğidir. Jumbo bobin ürünleri ile hediye paketleme, kargo paketleme çiçek paketleme ve hayatın her alanında neredeyse kullanır mümkündür. Dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım sağlıyor olması avantaj sunmaktadır.

[/expander_maker]